Duart

Active filters

BIODERMA – Atoderm Krem hidratues, riparues për...

Regular price ALL1,280.00Price ALL1,152.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Trajtim riparues që ushqen intensivisht duart e dëmtuara 

  • Atoderm krem për duar dhe thonj trajtim riparues i përditshëm forcon filmin hidrolipidik dhe mbron lëkurën, duke rivendosur funksionin biologjik barrierë. .
  • “Doreza” të vërteta rigjeneruese dhe ushqyese: rigjeneron edhe lëkurën më të dëmtuar dhe zbut menjëherë duart e thata dhe me tendencë për probleme dermatologjike (thatësi, çarje, plasaritje) .
  • Tekstura e pasur dhe kremoze ofron komfort të menjëhershëm. .
  • Formule e parfumuar .
  • Pa paraben .
  • Hipoalergjike .
  • Jo e yndyrshme, nuk ngjit 

Avene – Cold Cream Krem ushqyes për duar

Regular price ALL1,100.00Price ALL990.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Avène Cold Cream krem për duar është një krem i formuluar me bazë Cold Cream, ideal për hidratimin e duarve të thata dhe të dëmtuara. Ky krem është i pasur me Cold Cream, i cili ofron veti ushqyese dhe mundëson një komfort që zgjat në duart tuaja. Gjithashtu përmban Sucralfate  që mbështet riparimin e epidermës dhe Uji Termal Avene së bashku me Alpha Bisabolol qetësojne duart e dobësuara. Tekstura vajore dhe e pasur është e lehtë për tu aplikuar dhe lë në duart tuaja një shtresë të butë dhe një aromë të lehtë. Jo e yndyrshme, jo e ngjitshme.

OTI - ALOE MENTA LIMONE ECO BIO SAPONE LIQUIDO

Regular price ALL750.00Price ALL675.00 -10%
Availability: 8 In Stock

Sapone idratante, lenitivo, rinfrescante, astringente. Grazie al succo di Aloe, la pelle è subito idratata fino agli strati più profondi del derma. La delicatezza di questa pianta, lo rende adatto per pelli atopiche, sensibili e dopo l'esposisione al sole. I polisaccaridi ed altri derivati contenuti nell'Aloe vera la rendono indicata alla pulizia e alla cura delle pelli impure, acneiche e seborroiche. L'olio essenziale di Menta piperita svolge un' attività rinfrescante e antisettica, mentre il limone migliora la circolazione venosa utile per la fragilità capillare e per i geloni, oltre a fortificare le unghie.

OTI - CALENDULA ANICE ECO BIO SAPONE LIQUIDO

Regular price ALL750.00Price ALL675.00 -10%
Availability: 8 In Stock

Sapone lenitivo, calmante, rigenerante, La Calendula è una delle piante più utilizzate in campo cometico, soprattutto per le sue proprietà anti-arrossamento e lenitive e per la sua capacità di favorire la rigenerazione di epidermide e derma. Tutti gli ingredienti naturali sono di derivazione e coltivazione Biologica altamente selezionata.

OTI - ZENZERO LIMONE ECO BIO SAPONE LIQUIDO

Regular price ALL750.00Price ALL675.00 -10%
Availability: 8 In Stock

Sapone rivitalizzante, energizzante. Lo Zenzero è un antinfiammatorio naturale, ha un effetto riscaldante, sprigiona calore ed energia e stimola la circolazione, impedendo la formazione di geloni. Il Limone è utile in caso di pelle acneica, impura, con macchie cutanee e rughe. Migliora la circolazione venosa e fortifica le unghie.

Product added to compare.