Active filters

VICHY IDEAL SOLEIL ANTI-DARK SPOT SPF 50+ 50ml

Regular price ALL3,300.00Price ALL2,970.00 -10%
Availability: 100 In Stock

High protection that unifies and mattifies sensitive skin. 

Immediate: Thanks to unifying BB textures for a homogeneous complexion and natural tan. 
Day after day: Thanks to a filter system reinforced with long UVA for a beautiful quality of skin and a luminous tan. 

* An after-sun milk 100ml offered for the purchase of a solar product with the exception of: Ideal Sun Pocket SPF50, Ideal Sun After-Sun Balm Relief and Ideal Sun Autobrozant. Offer valid on a selection of products in the outlets participating in the transaction and on Vichy.fr, within the limits of available stocks.
For women with combination to oily skin, looking for a tinted face sunscreen that beautifies the skin day after day.

VICHY IDÉALIA NIGHT PEELING 100ml

Regular price ALL4,000.00Price ALL3,600.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Idéalia Peeling is a targeted night treatment that combines antioxidant blueberry polyphenol with fermented black tea to give skin a daily supplement of energy.

 • Formulated with blueberry polyphenols, fermented black tea extract & Vichy Mineralizing Thermal Water
 • Wake up to the look of naturally glowing skin
 • Evens skin tone and smoothes fine lines
 • Evens complexion
 • Awakens dull skin to reveal a natural glow

Enriched with soft peeling and natural active extracts, it is designed to work while you sleep, reactivating your natural glow and leaving the skin feeling refreshed and refined.

LRP ANTHELIOS 50+ PIGMENTATION

Regular price ALL3,000.00Price ALL2,700.00 -10%
Availability: 99 In Stock

ANTHELIOS PIGMENTATION TINTED CREAM SPF50+ is a dermatological suncare product enriched with Procerad. The formula provides very high broad spectrum (UVA-PF 39, UVB, certain Infrared-A and pollution damage) tinted protection for skin prone to UV and visible light-induced hyperpigmentation. Clarifies and unifies complexion. Fragrance-free. Water resistant.

BIODERMA – Cicabio SPF 50+

Regular price ALL3,070.00Price ALL2,763.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Cicabio SPF 50+ ndihmon në riparimin e lëkurës së dëmtuar të ekspozuar në diell duke vepruar në çdo fazë të procesit të rindertimit biologjik të epidermës dhe kufizimin e rrezikut të hiperpigmentimit të shenjave e njollave. E përshtatshme për të gjithë familjen. Për fëmijët nën 3 vjeç këshillohuni me mjekun ose farmacistin. .

 • Kombinimi sinergjik i resveratrolit, bakrit dhe centella asiatica lehtëson rigjeneremin e epidermës.
 • Mbrojtja shumë e lartë SPF 50+ kufizon rrezikun e hiperpigmentimit.
 • Agjentët anti bakterialë (bakri-zinku) pastrojnë epidermën.
 • Antalgicine™ qetësojnë menjëherë ndjesinë e diskomfortit dhe redukton ndjesinë e kruarjes.
 • Tekstura mbrojtëse dhe hidratuese, me bazë acidin hialuronik, nuk është e yndyrshme dhe e ngjitshme.  
 • Formule pa parfum
 • Pa agjentë artificialë ngjyrues (ngjyra e produktit është natyrale dhe si rezultat i përbërësve aktivë)
 • Jo komedogjenik
 • Rezistent ndaj ujit
 • Hipoalergjik
 • I përshtatshëm me make-up
 • Tolerancë shumë e mirë.

SKINCODE Brightening day cream spf 15

Regular price ALL5,350.00Price ALL4,815.00 -10%
Availability: 2 In Stock

Ky krem hidratues i mëndafshtë & i lehtë thithet lehtesisht nga lëkura pa lënë pas ndjesi të yndyrshme. Përmban filtra UVA & UVB për të mbrojtur lëkurën e ndjeshme jo vetëm nga efekti djegës i diellit, por edhe dëmtimet e padukshme të shkaktuara nga rrezet UVA që shkaktojnë plakje të parakohshme. Përbërësit aktiv zbardhues ndihmojnë në zbehjen e njollave të moshës dhe pigmentimit, duke lënë lëkurën të hidratuar dhe të mbrojtur me një ngjyrë të njëtrajtshme

SKINCODE - Brightening eye contour cream

Regular price ALL4,550.00Price ALL4,095.00 -10%
Availability: 1 In Stock

Ky krem zbardhues për konturin e syve ka kombinim potent përbërësish aktiv për të ndricuar, zbutur dhe detoksifikuar konturin rreth syve. Përmban Vitamin B3 dhe kompleks të derivuar nga bimë alpine për të ndihmuar në zbehjen e njollave të errëta dhe kompleks me alga jeshile i zgjedhur për veprimin ndaj rrathëve të errët.

SKINCODE - Brightening total clarity serum

Regular price ALL5,350.00Price ALL4,815.00 -10%
Availability: 1 In Stock

Ky serum i lehtë & hidratues është i formuluar me Vitamin B3 dhe një kompleks të derivuar nga bimë alpine për të trajtuar zonat problematike që shfaqin shenja pigmentimi dhe imperfeksione të tjera. Përdoret sëbashku me brightening day cream për të minimizuar pamjen e njollave të errta.

RILASTIL D-CLAR IN DROPS

Regular price ALL5,460.00Price ALL4,914.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Rilastil D-Clar Depigmenting Concentrate Drops is a serum indicated as intensive shock treatment to contrast localized hyperchromias (dark spots): sun spots, melasma, drug-induced or post-inflammatory hyperchromias – such as post-acne marks – or uneven complexion.

Product added to compare.