Active filters

VICHY - DEMAQUILLANT INEGRAL 3 IN 1

Regular price ALL2,350.00Price ALL2,115.00 -10%
Availability: 100 In Stock

The Pureté Thermale One Step Cleanser combines milk + lotion + eye make-up remover in a single product. The combination of ultra-effective, ultra-gentle cleansing agents in a very fresh milk-gel offers you ultra-fast, ultra-easy cleansing and make-up removal that removes all traces of make-up while being gentle to your sensitive skin. Perfectly cleansed, skin feels fresh, soft and soothed.

LRP - TOLERIANE DERMO CLEANSER

Regular price ALL2,670.00Price ALL2,403.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Toleriane Dermo-Cleanser soothing and hydrating cleanser follows a strict formulation charter to minimize the risk of intolerance and is safe for use on sensitive or reactive skin. This ultra-gentle, non-foaming face wash will cleanse, remove waterproof makeup, moisturize and soothe the skin.

LRP - EFFACLAR GEL

Regular price ALL2,150.00Price ALL1,935.00 -10%
Availability: 100 In Stock

The complementary cleansing routine for acne-prone skin. EFFACLAR Gel gently purifies oily skin without drying effects thanks to gentle cleansing agents rigorously selected to ensure good tolerance. It removes impurities and excess sebum, leaving the skin clean and refreshed.

Lierac - Tonic Lotion

Regular price ALL2,500.00Price ALL2,250.00 -10%
Availability: 100 In Stock

The double tonic, completes the double cleaning and reduces the appearance of pores. An active gel texture that turns into water for double efficiency. A fresh and feminine scent associating notes of jasmine, lotus flower and white gardenia. 

Lierac- Micellar Milk Cleanser

Regular price ALL2,500.00Price ALL2,250.00 -10%
Availability: 100 In Stock
Lierac Dual Cleansing Milk is a 2 in 1 product that removes makeup from the face and eyes and cleanses by softening the skin. This formula contains several active ingredients: A micro-magnet cleanser An enzymatic micro-exfoliator Hyaluronic acid with anti-wrinkle action.

Lierac - Cleansing Balm

Regular price ALL2,750.00Price ALL2,475.00 -10%
Availability: 100 In Stock

An active balm texture that turns into oil and then milk in contact with water for a double cleaning efficiency. A fresh and feminine scent associating notes of jasmine, lotus flower and white gardenia.

Avene – Shkumë pastruese për lëkura normale mikse

Regular price ALL2,250.00Price ALL2,025.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Avène Shkumë Pastruese pastron, heq make-up dhe eleminon papastërtitë dhe tepricën e yndyrës. Baza pastruese adstrigjente ngushton poret. Acidi glutamik balancon prodhimin e yndyrës. Agjentet hidratues i japin fleksibilitet lëkurës. I pasur me Ujë Termal Avène, ka veti zbutëse dhe anti-irrituese. Kjo shkumë pastruese lë në lëkurë një ndjesi freskie. Pa sapun. Hipoalergjik. Jo komedogjenik. Pa paraben.

Avene – Pastrues dhe demakiazhues për zonën...

Regular price ALL1,800.00Price ALL1,620.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Formë galenike fluide, burim qetësimi për lëkurën e brishtë të zonës rreth syve që fal një ndjesi të këndshme pastërtie. Duke qenë se është izotonik me lotët, rekomandohet për të gjitha ato që kanë sy shumë të ndjeshëm dhe që përdorin lente kontakti, Pa parfum, pa paraben.

Product added to compare.