Active filters

BIODERMA – Cicabio SPF 50+

Regular price ALL3,070.00Price ALL2,763.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Cicabio SPF 50+ ndihmon në riparimin e lëkurës së dëmtuar të ekspozuar në diell duke vepruar në çdo fazë të procesit të rindertimit biologjik të epidermës dhe kufizimin e rrezikut të hiperpigmentimit të shenjave e njollave. E përshtatshme për të gjithë familjen. Për fëmijët nën 3 vjeç këshillohuni me mjekun ose farmacistin. .

 • Kombinimi sinergjik i resveratrolit, bakrit dhe centella asiatica lehtëson rigjeneremin e epidermës.
 • Mbrojtja shumë e lartë SPF 50+ kufizon rrezikun e hiperpigmentimit.
 • Agjentët anti bakterialë (bakri-zinku) pastrojnë epidermën.
 • Antalgicine™ qetësojnë menjëherë ndjesinë e diskomfortit dhe redukton ndjesinë e kruarjes.
 • Tekstura mbrojtëse dhe hidratuese, me bazë acidin hialuronik, nuk është e yndyrshme dhe e ngjitshme.  
 • Formule pa parfum
 • Pa agjentë artificialë ngjyrues (ngjyra e produktit është natyrale dhe si rezultat i përbërësve aktivë)
 • Jo komedogjenik
 • Rezistent ndaj ujit
 • Hipoalergjik
 • I përshtatshëm me make-up
 • Tolerancë shumë e mirë.

BIODERMA – Cicabio Arnica+ krem

Regular price ALL2,350.00Price ALL2,115.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Një trajtim që zbut dhe nxit rigjenerimin e shenjave, të nxirave dhe gungave. .

 • Ekstrakti i Arnica dhe Apigenin veprojnë direkt në mekanizmin biologjik përgjegjës për enjtjen dhe stimulon procesin natyral të shërimit.
 • Zinku parandalon shtimin e baktereve.
 • Përbërësi aktiv inovativ Antalgicine® lehtëson menjëherë ndjesinë e diskomfortit dhe redukton nevojën për ta kruar.
 • Kjo teksturë kremoze e pasuruar me glicerinë mban një nivel të mirë hidratimi duke garantuar një përthithje të shpejtë për një komfort të shpejte e të mirë.
 • Formulë pa parfum
 • Pa alkool
 • Pa agjentë ngjyrues
 • Jo komedogjenik.

Avene – Cicalfate Krem riparues për lëkurën

Regular price ALL1,600.00Price ALL1,440.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Rekomandohet në irritime kutane pa lëngëzim dhe pas ndërhyrjeve dermato- kirurgjikale. Pasuria e kësaj formule dhe efikasiteti specifik i secilit nga përbërësit e tij, i japin asaj fuqi mbuluese, riparuese dhe qetësuese. Cicalfate Crème siguron gjithashtu një komfort kutan të shkëlqyer, që optimizon procesin e riparimit të saj.

Avene – Antirougeurs Koncentrat kundër skuqjeve

Regular price ALL2,600.00Price ALL2,340.00 -10%
Availability: 1 In Stock

Avene koncentrat kundër skuqjes është e përqëndruar me lëndë aktive që veprojnë në skuqjet e lokalizuara duke dhënë komfort dhe zbutje.

 • Falë ekstraktit të Ruscus, përmirësohet mikroqarkullimi i gjakut; enët e vogla të gjakut dhe skuqjet reduktohen.
 • I pasur me Ujë Termal Avene me veti zbutëse dhe anti-irrituese, ky emulsion qetëson menjëherë irritimet dhe ndjesinë e nxehtësisë.
 • I butë dhe hidratues, lëkura është e mëndafshtë në prekje.
Product added to compare.