Active filters

LRP LIPIKAE BAUME AP+ 200ml

Regular price ALL2,560.00Price ALL2,304.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Lipikar Baume AP+ immediately soothes atopic eczema-prone skin and extra dry skin. Daily applied, it spaces out flare-ups of severe dryness.It is also necessary to re-balance its microbiome, the population of micro-organisms found at skin’s surface.

Avene – Xeracalm A.D Krem për lëkura atopike

Regular price ALL3,200.00Price ALL2,880.00 -10%
Availability: 100 In Stock

XeraCalm AD, formuluar sipas Charte Cosmétique Stérile : pa parfum, pa paraben, është zhvilluar me përbërës të përzgjedhur, të pastër dhe efikasë:

Kompleksi l-modulia®, përbërës bioteknologjik inovator i substancave aktive të nxjerra nga një mikroflorë e pranishme në Ujë Termal Avène. 

Redukton kruajtjet, skuqjet dhe qetëson irritimet e lidhura me hiper reaktivitetin e lëkurës Cer-Omega, kontribojnë në ushqyerjen dhe përforcimin e filmit hidrolipidik mbrojtës të lëkurës, duke e bërë atë të rezistojë më mirë agresioneve të jashtme. 

Uji Termal Avène qetësues dhe antiirritues zvogëlon ndjesinë e diskomfortit dhe qetëson lëkurën.

Product added to compare.