Active filters

VICHY CHILD MILK SPF 50+ 300ML

Regular price ALL3,600.00Price ALL3,240.00 -10%
Availability: 10 In Stock

For children, high protection in large format. This solar milk protects children's fragile skin from UV rays. With its fluid and soft texture, water resistant and easy to spread, this child solar milk will make your child happy.

VICHY IDEAL SOLEIL PROTECTIV WATER BRONZ SPF...

Regular price ALL3,300.00Price ALL2,970.00 -10%
Availability: 98 In Stock

Fresh as water, as protective as milk, the aforementioned sunscreen water provides a feeling of satisfaction for any application while providing a high level of sun protection. Enriched with naturally occurring beta-carotene and a filter system containing Mexoryl SX, Sunscreen Water accelerates tanning by providing protection against UVA-UVB rays

BIODERMA – Photoderm Spray (SPF 30)

Regular price ALL4,320.00Price ALL3,888.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Mbrotje e lartë nga dielli për trupin për lëkura të ndjeshme.

Me një kombinim dermatologjik të filtrave anti-UVA dhe anti-UVB, Photoderm Max ofron mbrojtje optimale ndaj rrezeve UV e kombinuar me mbrojtje të brendshme biologjike: patentën ekskluzive Cellular Bioprotection.

Kjo patentë aktivizon mbrojtjen natyrale të lëkurës, mbron qelizat nga plakja e parakohshme e lëkurës.

Teksturë e butë, pa ngjyrë, nuk lë shenja të bardha, nuk yndyros.

Pa paraben. Hipoalergjik. Jo komedogjenik. Fotostabël. Tolerancë ekselente.

BIODERMA– Photoderm Max Sun Mist (SPF 50)

Regular price ALL4,950.00Price ALL4,455.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Bioderma Photoderm Max SPF 50+ Sun Mist është një spraj me mbrojtje shumë të lartë nga dielli. 

Eshtë ideale për lëkurat e ndjeshme, duke formuar një barrierë dhe mbrojtur lëkurën nga rrezet UVA/UVB. Që nga aplikimi, ju ofron një freski të menjehershme freskie dhe nuk lë shenja të bardha. 

Spraj shumë i thjeshtë, nuk ka nevojë të shpërndahet me dorë. 

Hipoalergjik. Jo komedogjenik. 

  • I përshtatshëm për të gjithë tipet e lëkurave, edhe ato me të ndjeshmet. 
  • Ideal për atletët dhe aktivitet e jashtme, me një teksturë që është shumë e përshtatshme për meshkujt dhe zonat me qime. 
  • Për të gjithë familjen; fëmijët mbi 3 vjeç dhe të rriturit. 

Avene – Spray për fëmijë SPF 50+

Regular price ALL3,500.00Price ALL3,150.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Mbrojtje shumë e lartë nga dielli për lëkurën e ndjeshme të bebes ose fëmijës, për trupin dhe fytyrën. Pa parfum. Rezistente ndaj ujit. Pa silikon. Mbrojtje në spektër të gjerë të rrezeve UVA-UVB. I përgjigjet të gjithë kërkësave: efikasitet, mbrojtje dhe pëlqyeshmeri në përdorim. Përmban Pre-tocopheryl, me veti antioksidante, për një mbrojtje qelizore kundër radikaleve të lira.

Avene – Vaj për mbrojtjen nga dielli SPF 30

Regular price ALL3,400.00Price ALL3,060.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Mbrojtje e lartë nga dielli për lëkurat e ndjeshme. Rezistente ndaj ujit. Mbrojtje me spektër të gjerë për rrezet UVB-UVA. Hipoalergjik dhe jo komedogjenik. Pa paraben Përmban Pre-tocoferil, me veti anti oksidante. Teksturë që nuk ngjit, e lë lëkurën të butë me ndjesi të mëndafshtë.

Avene – Spray për mbrojtjen nga dielli SPF 20

Regular price ALL3,000.00Price ALL2,700.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Mbrojtje nga dielli mesatare për lëkura të ndjeshme. Rezistente ndaj ujit. Pa silikon. Mbrojtje nga rrezet UVB-UVA. Pre-tocoferil, me veti anti oksidante, mbron qelizat ndaj radikaleve të lira. Uji termal Avene ka veti zbutëse dhe qetësuese Ka përberje të lehtë, jo të yndyrshme dhe të lehtë për tu aplikuar.

Avene – Spray për trupin (SPF 50+)

Regular price ALL3,500.00Price ALL3,150.00 -10%
Availability: 100 In Stock

Avene Spray SPF 50+, mbrojtje nga dielli shumë e lartë për lëkurat e ndjeshme. Rezistente ndaj ujit. Mbrotje me spektër të gjerë UVB-UVA. Pa silikon.

Kompleks aktiv fotombrojtës që siguron mbrojtje optimale kundër rrezeve UVB-UVA të gjata dhe të shkurtra.

Përmban pre-tocopheril, që ka veti shumë të mira antioksidante

Teksturë e lehtë, jo e yndyrshme. 

Rekomandohet për:

  • Lëkura shumë të ndjeshme ndaj diellit
  • Lëkura që janë të prirura për skuqje dhe djegie
  • Për çfarëdo lloj lëkure e ekspozuar në rrezatim intensiv

Këshilla për përdorim

  • Para ekspozimit në diell, aplikoni produktin në sasi të mjaftueshme
  • Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.
Product added to compare.