Log in with social account

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Wellman 70+

  ALL1,500.00
  Quantity

  Wellman 70+ ofron nje game gjithperfshirese prej 30 vitamina, elemente dhe lende ushqyese te formuluara specifikisht per te permbushur nevojat ushqimore per meshkujt mbi 70vjec.

  Mireqenie e pergjithshme
  Pas te 70-ve eshte edhe me e rendesishme sigurimi i te gjithe nutrienteve. Wellmsn 70+ permban tiamine (vitamine B1), baker dhe hekur qe ndihmojne ne energji dhe vitalitet. Vitamina B6, B12 dhe hekuri kontrbuojne ne formimin e qelizave te kuqe dhe hemoglobines. Kjo formule gjithashtu perfshin Ginseng Siberian, acid Alfa lipoik dhe koenzime Q10.

  SIstemi imunitar
  Imuniteti eshte edhe me i rendesishem me kalimin e moshes. Wellman 70+ perfshin nje sere vitaminash si vitamine C, B6, B12 dhe D pluss mineralet zink dhe hekur qe ndihmojne ne forcimin e sistemit imunitar.
  Keshilla e Departamentit te Shendetit ne Mbreterine e Bashkuar: te rriturit mbi 65 vjec duhet te marrin nje suplement qe permban vitamine D

  Shendeti i meshkujve
  Wellman 70+ perfshin nutriente specifik qe jane zgjedhur me kujdes per rolin e tyre mbeshtetes per shendetin e meshkujve perfshire vitaminen B6 qe ndihmon ne rregullimin e aktivitetit hormonal. Nivelet e larta te kafeines, duhani, stresi dhe alkooli shkaktojne uljen e niveleve te zinkut ne trup. FAktore si caji ose marrja e fbrave te tepert mund te pengojne perthithjen e ketij minerali te rendesishem.
  Kjo formule gjithashtu e perfshin zinkun qe ndihmon ne normalizimin e niveleve te testosteronit.

   

  Shikim normal
  Retina dhe lentet mund te demtohen pergjate viteve nga ekspozimi ne diell, duhani dhe ndotja. Vitamina C dhe E ndihmojne ne mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, si dhe zinku ndihmon ne mirembajtjen e nje shikimi normal.

   

  Funksini Kognitiv
  Eshte e rendesishme te mbajme trurin te shendetshem dhe aktiv ndersa plakemi. Wellman 70+ perfshin hekur, jod dhe zink qe ndihmojne ne nje funksion kognitiv normal plus acidi pantotenik qe ndihmon ne performancen mendore.
  Gjithashtu permban Vitamine B6 & B12, biotin dhe vitamine C qe ndihmojne ne mirefunksionimin e sistemit nervor.

  Zemra dhe qarkullimi i gjakut
  Wellman 70+ permban vitamine B1 qe ndihmon ne mirefunksionimin e zemres ndersa Vitamina B6 dhe B12 kontribuojne ne metabolizmin e homocisteines dhe formimin e qelizave te kuqe te gjakut. Formula gjithashtu ka vitamine C qe ndihmon ne perthithjene hekurit, shume e rendesishme per vegjetarianet.

  -Pa ngjyrues artificiale
  -Pa gluten
  -Pa konservante
  -Pa kripe ose maja
  -Wellman 70+ nuk eshte testuar ne kafshe
  -I pershtatshem per vegjetariane

  Perdorimi: Nje tablete ne dite me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me uje ose nje pije te ftohte. Nuk duhet te pertypet. Mos e tejkaloni dozen e rekomanduar ditore. Te merret me stomak plot.

  100 Items