Log in with social account

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Diabetone Original

  ALL2,000.00
  Quantity

  Përshkrimi i Produktit

  Zgjedhja e ushqimeve dhe zakonet e ushqyerjes mund të kenë një ndikim direkt në mirëqenien tuaj të përgjithshme. Ushqyerja me një dietë të balancuar, menaxhimi i peshës dhe ndjekja e një jete të shëndetshme mund të kenë efekt. Gjithashtu, marrja e një suplementi si Diabetone ndihmon  në marrjen e të gjithë mikronutrienteve kyç.

  Një formulë eksperte e balancuar me kujdes.

  Diabetone është formuluar specifikisht me 21 lëndë ushqyese për të plotësuar nevojat e përditshme. Këtu përfshihet kromi që ndihmon në mbajtjen normale të niveleve të sheqerit në gjak, vitamina B6 që ndihmon në metabolizmin e proteinave dhe glikogjenit, plus tiaminë (vitamina B1) që kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit nervor. Kjo formulë e specializuar ofron zink që ndikon në metabolizmin e makronutrientëve.

  Diabetone është suplement me vitamina dhe minerale për të gjithë ato që duan të plotesojnë dieten e tyre me vitaminat dhe mineralet kyçe. Nuk është një trajtim për diabetin por synon në mbajtjen e mirëqenies dhe shëndetit të përgjithshëm. Nuk përmban sheqer të shtuar, medikamente ose hormone.

  – Pa ngjyrues artifiacialë

  – Pa gluten

  – Pa konservantë

  – Pa kripë ose maja

  – Pa laktozë ose sheqer të shtuar

  – E përshtatshme për vegjetarianë

  – Diabetone nuk është testuar në kafshë

  – Nuk është i përshtashëm për fëmijë nën 12 vjeç

  Përdorimi: Një tabletë në ditë me vaktin kryesor. Pijeni me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Diabetone nuk duhet të merret me stomak bosh.

  100 Items