Solgar – Methylcobalamin, vitaminë B12 (1000mcg)

ALL2,100.00
Tax included

Përshkrimi i Produktit
Metilkobalamin (apo ndryshe Vitamina B12) vjen nga Solgar në një formulim që përthithet menjëherë dhe me efektivitet nga organizmi. Tabletat sublinguale përmbajnë 1000 μg Vitaminë B e cila luan role të ndryshme në organizëm si reduktimi i lodhjes, çlirimi i energjisë nga ushqimet dhe mbështetja e vitalitetit tuaj.
E prezantuar në formën e tabletave sublinguale (që shkrihen nën gjuhë), ky produkt merret me lehtësi e rëndësishme kjo dhe për personat me dietë ushqimore kufizuese. Vitamina B12 në gjendje natyrore gjendet tek peshku, produktet e bulmetit, mishi etj – prandaj është i rëndësishëm përdorimi i një shtese ushqimore në rastin kur nuk i konsumoni këto ushqime (psh veganët dhe vegjetarianët). Tabletat sublinguale Solgar shkrihen nën gjuhë gjë që do të thotë që stomaku shmanget dhe vitamina B12 përthithet direkt në gjak.

Quantity

 

Security policy

 

Delivery policy

 

Return policy

Vitamin B12 mbështet metabolizmin e energjisë dhe:

Ndihmon në funksionimin normal të sistemit nervor
Metabolizmin normal të homocisteinës
Ndihmon funksionet normale fiziologjike
Ndihmon në formimin e rruazave të kuqe të gjakut
Ndihmon në funksionimin normal të sistemit imunitar
Ndihmon në ndarjen qelizore

100 Items