Log in with social account

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Immunace

  ALL2,000.00
  Quantity

  Immunace – Suport nutricional për sistemin tuaj imunitar

  Immunace është një suplement ushqimor i specializuar për të ofruar një mbështetje të gjithanshme për një organizëm të shëndetshëm dhe vital si dhe për të ofruar nutrientë specifik për mbështetjen e funksioneve të sistemit imunitar. Formula e Immunace është zhviluar në bashkëpunim me ekspertë ndërkombëtarë në studimet nutricionale.

  Funsionimi normal i Sistemit Imunitar

  Immunace ofron një formulë të plotë që përfshin vitaminën D, Zinkun dhe Seleniumin që kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar, plus folate i cili kontribuon në formimin normal të qelizave të gjakut. Immunace është një nga pionieret e suplementeve të sistemit imunitar në Mbretërinë e Bashkuar që vlerësoi kontributin e vitaminës D jo vetëm në ndërtimin e kockave dhe funksionimin e muskujve por dhe në funksionimin normal të sistemit imunitar.

  Mbrojtja e qelizave nga stresi oksidativ

  Vitamina E dhe C ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ i shkaktuar nga radikalet e lira. Radikalet e lira gjenden në natyrë të formuara nga drita e diellit, tymi i cigareve, ndotja dhe faktorë të tjerë të aktiviteteve moderne. Immunace përmban vitamina, minerale gjurmë, aminoacide dhe burime natyrore të karrotenoideve me vitaminë A që kontribuojnë në mirëmbajtjen e lëkurës dhe membranave të mukozave.

  Mbështetje gjithëpërfshirëse

  Immunace offron një gamë gjithëpërfshirëse të vitaminave dhe mineraleve. Nëse përdorni Immunace nuk ështe e nevojshme të merrni një multivitaminë tjetër. Formula e Immunace fillimisht u zhvillua në bashkëpunim me ekspertë ndërkombëtar të kërkimeve nutricionale, bazuar në provat shkencore mbi rolin e nutrientëve specifikë në funksionet normale të sistemit imunitar.

  Udhëzime mbi përdorimin

  Një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor. Gëlltiteni me ujë apo me një pije të ftohtë. Mos e përtypni. Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mund të përdoret për sa kohë të jetë e nevojshme.

  • E përshtatshme për vegjetarianë
  • Pa ngjyrues artificial
  • Pa gluten
  • Pa konservues
  • Pa kripë, maja apo laktozë
  • Nuk është testuar mbi kafshë
  100 Items