Log in with social account

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Jointace Rose Hip

  ALL2,500.00
  Quantity

  Mbajtja e një jete aktive

  Shëndeti i kockave dhe i kërceve janë të rëndësishme për mirëqenien afatgjatë. Jointace Rose Hip & MSM është zhvilluar nga ekspertët e Vitabiotics dhe ofron një kombinim unik të mineraleve, vitaminave dhe nutrientëve, ideale për ato që kanë një jetë aktive, që merren me sport ose janë në moshë të thyer.

  Rose Hip & MSM

  Jointace Rose Hip & MSM ofron MSM (Methylsulfonylmethane) që është përbërës natyral organik, plus ekstrakti i Trëndafilit të egër (Rosa Canina), përmbajne një përzierje që përfshin proantocianide dhe flavonoide.

  Gjurmë mineralesh dhe vitamina

  • Bakri kontribuon në mirëmbajtjen e indeve lidhëse dhe në këtë mënyrë është i dobishëm për kërcet (kërcet përbëhen nga indi lidhës)
  • Vitamina D, zinku dhe manganese ndihmojnë në kocka të shëndetshme. Vitamina D ofrohet në formën e Cholecalciferol siç prodhohet në mënyrë natyrale nga trupi gjatë ekspozimit në diell.

  Glukozaminë & Kondroitinë

  Së bashku me mineralet, Jointace Rose Hip & MSM ofron Glukozaminë në formë potasiumi dhe një sasi të lartë të Kondroitinës.

  Udhëzime mbi përdorimin

  Merrni dy tableta në ditë me vaktin tuaj kryesore. Rekomandohet të gëlltitet me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e kaloni dozën e rekomanduar.
  Përmban glucosaminë prandaj Diabetikët dhe individët që përdorin anti-koagulant duhet të konsultohen me doktorin përpara përdorimit.
  Rekomandohet të merret së bashku me një dietë të balancuar, të pasur me vaj peshku.

  • Pa ngjyrues
  • Pa gluten
  • Pa konservantë
  • Pa laktozë ose maja
  100 Items