Log in with social account

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Jointace Original

  ALL2,000.00
  Quantity

  Jointace Original

  Ruajtja e një jetese aktive
  Shëndeti i kartilagjeve (kërceve) dhe kockave është i rëndësishëm për një mirëqënie afatgjatë. Jointace Original është formuluar që të ofrojë një kombinim unik në mikromineraleve, vitaminave dhe nutrientëve, ideal për individët me një jetë aktive, për ato në moshë apo për ato që merren me aktivitet sportiv.

  Glukozamina (glucosamine) dhe Kondroitina (chondroitin)
  Së bashku me mineralet gjurmë, Jointace Original ofron glukozaminë në formën e preferuar të kripës së potasiumit, dhe një formë me efikasitet të lartë te kondroitinës, së bashku me ekstraktin e rrënjëve te Xhinxherit (një përbërës mjaft i njohur bimor)

  Mineralet gjurmë dhe vitaminat

  • Bakri ndihmon në mirëmbajtjen e indit lidhor
  • Vitamina D, zinku dhe magnezi ndihmojnë në mirëmbajtjen e kockave. Vitamina D, ofrohet ne formën D3 (cholecalciferol), forma në të cilën prodhohet nga trupi gjatë ekspozimit në diell.
  • Vitamina C ndihmon ne formimin e kolagjenit që ndihmon në funksionimin normal të kockave dhe kartilagjeve.

  Përdorimi
  Merrni dy tableta në ditë me vaktin tuaj kryesore. Rekomandohet të gëlltitet me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e kaloni dozën e rekomanduar
  Përmban glucosaminë prandaj Diabetikët dhe individët që përdorin anti-koagulant duhet të konsultohen me doktorin përpara përdorimit.
  Rekomandohet të merret së bashku me një dietë të balancuar, të pasur me vaj peshku.

  • Pa ngjyrues
  • Pa gluten
  • Pa konservant
  • Pa laktozë
  100 Items