Log in with social account

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Menopace Night

  ALL2,800.00
  Quantity

  Menopace Night është një suplement i avancuar me 24 nutrientë të formuluara shkencërisht për gjatë dhe pas menopauzës. Kjo formulë unike kombinon benefitet e Menopace Original me mbështetjen shtesë të ekstrakteve të Kamomilit dhe Sumullbarit, 5-HTP (Hydroxytryptophan) plus isoflavone të Sojës nga ekstrakti i Sojës. Kjo formulë speciale është dizenjuar për tu marrë në darkë në vend të formulës së rregullt Menopace.

  Menopauza është një fazë e jetës të cilën e kalon çdo femër. Mijëra femra nga e gjithë bota kanë zbuluar Menoapce, suplementin më të shitur në Mbreterinë e Bashkuar për këtë fazë të jetës, që ofron një gamë të gjerë vitaminash përfshirë vitaminën B6 që kontribuon në aktivitetin normal hormonal.

  Menopace Night ofron të gjithë përbërësit e Menopace Original plus:

  Ekstrakt Kamomili
  Lulet e kamomilit (Matricaria recutita) janë pa përmbajtje kafeine dhe përdoren shpesh si çaj në periudha me probleme me gjumin.

  Ekstrakt Sumullbari
  Përdorimi i ekstraktit të Sumullbarit (Humulus lupulus) daton shumë shekuj më përpara dhe është konsumuar tradicionalisht për përdorime të ndryshme.

  Menopace vitamina & minerale

  Kocka të shëndetshme

  Shëndeti i kockave është veçanërisht i rëndësishëm për gratë gjatë menopauzës. Menopace Night përmban vitaminë D, magnezium dhe zink që ndihmojnë në mbajtjen e kockave të shëndetshme. Nuk përmban kalcium dhe është dizenjuar për tu marrë bashkë me një suplement kalciumi siç është Osteocare.

  Shëndeti i zemrës

  Mendohet që nivelet e ulëta të estrogjenit mund të ndikojnë në shëndetin e zemrës dhe sistemin kardiovaskular tek femrat. Menopace Night përfshin nivele optimale të tiaminës (vitamina B1) që kontribuon në funksionimin normal të zemrës, ndërkohë që acidi folik, vitaminat B12 dhe B6 kontribuojnë në metabolizmin normal të homocisteinës. Mbajtja në nivele të uleta të aminoacidit të gjakut homocisteinë është e lidhur me shëndetin e zemrës.

  Lëkurë e shëndetshme

  Estrogjeni ka një efekt pozitiv në prodhimin e kolagjenit, një substancë kyç që formon pjesë të matriksit të kockës dhe strukturës së lëkurës. Gjatë menopauzës, ka një rënie të thellë të niveleve të estrogjenit dhe si rrjedhojë dhe të prodhimit të kolagjenit.
  Menopace Night përmban vitaminë C që kontribuon në formimin normal të kolagjenit për një funksionim normal të lëkures, kockave, kërceve dhe enëve të gjakut.

  Udhëzime mbi përdorimin

  Përdoreni një tablete pas vaktit tuaj të darkës. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

  100 Items