Log in with social account

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Menopace Plus

  ALL3,900.00
  Quantity

  Menopace Plus është një suplement i formuluar specifikisht për gratë gjatë dhe pas menopauzës që kërkojnë më shumë mbështetje. Menopace Plus ofron një formulë unike me një paketim dysh duke kombinuar tabletat Menopace Original me tableta me origjinë bimore.

  Çdo tabletë bimore përmban:

  100mg isoflavone të sojës
  Soja është një nga burimet më të pasura natyrale të isoflavoneve. Menopace Plus ofron isoflavonet Diadzein, Glycitein dhe Genistein.

  Sherebelë
  Sherebela është anëtare e familjes së mentes dhe është e njohur në kuzhinë për përdorimet e shumta.

  Fara Lini
  Farat e linit janë si një fabrikë e vogël ushqyese për organizmin tonë.
  Ato përmbajnë një numër të lartë fibrash, antioksidantë fitokimik, vitamina dhe minerale. Gjithashtu janë të pasura me omega 3, që vjen nga burime bimore, i njohur ndryshe si acidi linolenik.

  Çaj Jeshil
  Çaji Jeshil ka qenë popullor në Kinë për mijëra vjet. Çaji Jeshil në Menopace Plus përmban 55% polifenole, përbërësi aktiv i tij. Çaji Jeshil kontribuon në mbrotjen e qelizave nga stresi oksidativ.

  Vitaminat & Mineralet Menopace
  Menopauza është një fazë natyrale që e kalon çdo femër. Mijëra femra nga e gjithë bota kanë zbuluar Menopace , suplementin nr. 1 më të shitur në Mbretërinë e Bashkuar për këtë fazë të jetës.

  Tabletat ofrojnë mikronutrientë specifike për:

  Rregullimin Hormonal
  Gjatë menopauzës, nivelet e hormoneve specifike mund të ndryshojnë. Menopace Plus përmban vitaminë B6 që kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal.

  Shëndetin e Kockave
  Shëndeti i kockave është veçanërisht i rëndesishëm për gratë gjatë menopauzës prandaj Menopace Plus përmban magnezium, zink dhe vitaminë D që kontribuojnë në kocka të shëndetshme. Menopace Plus është dizenjuar për tu marrë bashkë me një suplement kalciumi si Osteocare.

  Shëndetin e zemrës
  Shëndeti i zemrës dhe sistemit kardiovaskular është veçanërisht i rëndësishëm ndërsa plakemi. Menopace Plus ofron vitaminat B6, B12 dhe acid folik që kontribuojnë në metabolizmin normal të homocisteinës, plus tiaminë (vitaminë B1) që kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës.

  Mirëqënien e përgjithshme:
  Menopace Plus përmban vitaminat B1, B6 dhe B12 që ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit nervor.

  Udhëzime mbi përdorimin

  Një tablete Menopace (blisteri i kuq) në ditë plus një tabletë bimore (blisteri jeshil) në ditë.
  Merreni me stomak plot. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

  • I përshtatshëm për vegjetariane
  • Pa ngjyrues artificialë, pa koservantë, pa kripë ose maja, pa gluten, pa xhelatinë, Menopace Plus nuk është testuar në kafshë, Menopace Plus nuk përmban medikamente
  100 Items