Log in with social account

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Ultra Selenium

  ALL1,500.00
  Quantity

  Cilësi e lartë Seleniumi me vitaminë C, E, Acai Berry

  Selenium është një mineral thelbësor me rol vital në trupin tonë. Vitabiotics Ultra Selenium është një formulë e plotë antioksidante, me Acai Berry, frut nga palma e acai nga Brazili.

  Ultra Selenium është e përshtatshme për:

  • Imunitet më të fortë
  • Nëse jeni mbi 50 vjeç
  • Jetë e mbingarkuar, stresi

  Ultra Selenium ndihmon në:

  Funksionimin e sistemit imunitar

  Selenium kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit imunitar si dhe për funksionimin normal të tiroides.

  Shëndetin e flokëve, thonjve, lëkurës

  Selenium kontribuon në funksionimin normal të flokëve dhe thonjve. Vitamina C kontribuon në formimin e kolagjenit për një funksion normal të lëkurës.

  Mbrojtjen qelizore

  Vitaminat C, E & Selenium kontribuojnë në mbrojtjen qelizore nga stresi oksidativ të shkaktuar nga radikalet e lira. Radikalet e lira gjenden në mjedis, burimet e të cilave përfshijnë dritën e diellit, tymin e cigares, ndotjen dhe faktorë të tjerë të jetës moderne.

  Reduktim i lodhjes dhe plogështisë

  Vitamina C kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe ndihmon në një funksionim normal psikologjik.

  Udhëzime mbi përdorimin

  Merrni një tabletë në ditë pas vaktit tuaj kryesor. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditor.

  • E përshtatshme për vegjetarianë
  • Pa ngjyrues artificialë
  • Pa laktozë
  • Pa gluten
  • Pa kripë ose maja
  • Nuk është e testuar në kafshë
  100 Items