Log in with social account

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Wellman original

  ALL1,500.00
  Quantity

  Përshkrimi i Produktit

  Energji, shëndet dhe vitalitet

  Wellman Original është një formulim gjithëpërfshirës me mbi 29 bio-elementë. Wellman është e prodhuar për meshkujt që duan të mbajnë një nivel optimal të ushqyerit gjatë stërvitjes, ato që duan të mbështesin shëndetin riprodhues ose dhe për mirëmbajtjen e shëndetit dhe vitalitetit në tërësi. Në në ndryshim nga të tjerët është një multivitaminë e formuluar veçanërisht për meshkuj.

  Suplement origjinal për meshkuj

  Wellman është ndryshe nga një vitaminë normale pasi formula e tij është e posaçme për shëndetin e meshkujve e bazuar në kërkime ndërkombëtare, kështu që disa lëndë ushqyese janë mbi referencat e vlerave ushqyese. Ndërsa ky suplement ofron një burim të të gjithë vitaminave dhe mineraleve kryesore, gjithashtu përmban Ginseng SiberianCo-enzyme Q10 dhe aminoacide.

  Sistemi imunitar

  Një sistem i shëndetshëm imunitar është i rëndësishëm për një shëndet të mirë. Wellman përshin vitaminat A, C, D, B6 dhe B12 me acid folik dhe bakër që ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

  Sport & Ushtrime

  Për të qenë në krye të lojës ju nuk duhet të jeni i lodhur. Wellman ofron acidin pantotenik dhe magneziumin që reduktojne lodhjen. Radikalet e lira rriten në numër gjatë stervitjes. Vitamina B2, C dhe E me mineralet bakër, selenium dhe zink kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

  Shëndeti riprodhues

  Wellman ofron zink i cili kontribuon në riprodhimin normal dhe në mirëmbajtjen e nivelit normal të niveleve të testosteronit në gjak. Formula gjithashtu përfshin selenium që kontribuon në spermatogjenezën normale. Meqë meshkujt humbasin rreth 5mg zink gjatë ejakulimit, një shtesë e mirë zinku është e rëndësishme. Folati, hekuri, magnezi dhe vitamina B12 kanë rol në ndarjen qelizore.

  • Pa ngjyrues artificialë
  • Pa gluten
  • Pa konservantë
  • Pa kripë ose maja
  • Nuk është i testuar në kafshë
  • I përshtatshëm për vegjetarianë
  • Wellman mund të vazhdohet për sa të jetë e nevojshme

  Përdorimi: Përdorni një kapsulë në ditë me vaktin tuaj kryesor

  100 Items