Log in with social account

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Ultra Vitamin B Complex

  ALL900.00
  Quantity

  Ultra Vitamin B Complex

  Fuqi optimale me vitaminën B complex
  Ultra Vit. B Complex nga Vitabiotics përfshin 8 llojet esenciale të vitaminës B dhe luan një rol të rëndësishëm në organizmin e njeriut. Esencial për mirëmbajtjen ne parametra optimal të  gjithë organizmit dhe sidomos flokëve, thonjve dhe sistemit nervor.

  Vitaminat B janë vitamina të tretshme në ujë, që do të thotë që ato largohen nga organizmi me anë të urinimit dhe sasia e tyre mund të ulet ndjeshëm. Për këtë arsye rekomandohet marrja e vitaminës B complex si shtesë ushqimore.

  Ultra Vitamin B është veçanërisht e përshtatshme për:

  • Atletët dhe individët që meren me aktivitet sportiv
  • Njerëzit me aktivitet ditor të ngjeshur
  • Individët mbi 50 vjeç
  • Vegjetarianët
  • Për ata që duan përforcim të sistemit imunitar

  Ultra Vit. B Complex përfshin 8 vitaminat esenciale B : Thiamin (B1), Riboflavin (B2), Niacin (B3), Acidin Pantothenic (B5), Pyridoxine (B6), Biotin (B8), Acid Folik (B9) dhe Cyanocobalamin (B12)

  Truri dhe sistemi nervor
  Vitaminat B ku mund të veçojmë vitaminat B1, B2, B3, B5 dhe B7 luajnë rol të rëndësishëm në funksionimin e sistemit nervor. Gjithashtu dhe acidi pantotenik kontribuon në performancën optimale mendore.

  Flokët dhe lëkura e shëndetshme
  Vitamina B6 kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal. Biotina kontribuon për mirëmbajtjen e flokëve dhe vitaminat B2 dhe B3 për një lekurë normale.

  Çlirimi i energjisë
  Vitamina B2 ndihmon metabolizmin normal te hekurit, i njohur për kontributin e tij në formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobineës. Kjo ka impakt të drejtpërdrejtë në transportin e oksigjenit në të gjithë trupin e njeriut. I gjithë spektri i vitaminave B ndihmon në çlirimin e energjisë dhe në reduktimin e lodhjes.

  Shëndeti i zemrës dhe nivelet e Homocisteinës
  Tiamina (vit. B1) kontribuon në funksionimin normal të zemrës. Vitamina B12 dhe acidi folik kontribuojnë në metabolizmin normal të Homocisteinës, që është një faktor i rëndësishëm në veprimtarinë e zemrës.

  Sistemi imunitar
  Vitamina B6, B12 dhe acidi folik kontribuojnë në funskionimin normal të sistemit imunitar.

  Përdorimi
  Një ose dy tableta në ditë. Rekomandohet të gëlltiten me ujë ose një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.
  Ultra B mund të përdoret për sa kohë është e nevojshme.

  100 Items