Filtrat aktiv

Solgar – Beta carotene

Çmimi 2 370,00 Lekë
Availability: 100 In Stock

Përshkrimi i Produktit

Beta-carotene e quajtur ndryshe dhe Pro-Vitamina A pasi konvertohet nga trupi në vitaminë A sipas nevojave të tij. Ky suplement natyral është një antioksidant i fuqishëm. Gjithashtu është esencial për shëndetin e lëkurës, syve dhe për mirëmbajtjan e një sistemi imunitar të shëndetshëm. Ky formulim përdor një burim 100% natyral të beta-carotene oqeanik të nxjerrë nga algat D. salina. Ofrohet në formën e kapsulave me bazë vajore për të rritur absorbimin dhe tretjen më me lehtësi të beta-carotene.

Nuk përmban: gluten, nënprodukte të qumështit, sheqer të shtuar, përmirësues të shijes, konservantë.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një kapsulë xhelatinoze çdo ditë. Preferohet të merret me vaktin kryesor.

Solgar – Methylcobalamin, vitaminë B12 (1000mcg)

Çmimi 2 100,00 Lekë
Availability: 100 In Stock

Përshkrimi i Produktit
Metilkobalamin (apo ndryshe Vitamina B12) vjen nga Solgar në një formulim që përthithet menjëherë dhe me efektivitet nga organizmi. Tabletat sublinguale përmbajnë 1000 μg Vitaminë B e cila luan role të ndryshme në organizëm si reduktimi i lodhjes, çlirimi i energjisë nga ushqimet dhe mbështetja e vitalitetit tuaj.
E prezantuar në formën e tabletave sublinguale (që shkrihen nën gjuhë), ky produkt merret me lehtësi e rëndësishme kjo dhe për personat me dietë ushqimore kufizuese. Vitamina B12 në gjendje natyrore gjendet tek peshku, produktet e bulmetit, mishi etj – prandaj është i rëndësishëm përdorimi i një shtese ushqimore në rastin kur nuk i konsumoni këto ushqime (psh veganët dhe vegjetarianët). Tabletat sublinguale Solgar shkrihen nën gjuhë gjë që do të thotë që stomaku shmanget dhe vitamina B12 përthithet direkt në gjak.

Solgar – L-Methionine 500mg

Çmimi 3 150,00 Lekë
Availability: 100 In Stock

L-Methionine është një aminoacid thelbësor i cili vepron si një promotor antioksidant. Trupi jonë është në gjendje të konvertojë metioninën në cisteinë e cila vepron si prekursor i antioksidantit detoksifikues L-GlutathioneMetionina e cila është gjithashtu lipotropik, ndihmon në metabolizmin e yndyrnave.  Kjo formulë ofron formën e lirë të L-Metioninës e cila siguron një përthithje dhe asimilim më të mirë.

  • E përshtatshme për vegjetarianë.
  • Pa gluten, pa ngjyrues ose ëmbëlsues artificialë, pa konservantë.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni nje kapsule dy here ne dite ne mes te ushqimit.

Kujdes: Nëse jeni shtatzanë, ushqeni me gji ose merrni medikamente, konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para se ta merrni këte produkt. Mbajeni larg fëmijëve.

Bionike Triderm Lenil+

Çmimi i rregullt 2 050,00 LekëÇmimi 1 845,00 Lekë -10%
Availability: 100 In Stock

Bionike Triderm Lenil +, në sajë të vetive antioksiduese, qetësuese dhe zbutëse, favorizon rivendosjen e ekuilibrit natyror të lëkurës dhe qetëson djegien, kruajtjen dhe flakjen e shkaktuar nga dermatiti i shoqëruar edhe me ekzemë.

Product added to compare.