Wellwoman 70+ ofron një gamë gjithpërfshirëse prej 26 vitaminash, elemente dhe lëndë ushqyese të avancuara të formuluara specifikisht për të përmbushur nevojat e femrave mbi 70 vjeç.

Kjo formulë përmban nutrientë që ndihmojnë suportin për një mirëqënie të përgjithshme të zemrës, trurit, sistemit imunitar dhe funksioneve kognitive.

Pas të 70-ve është edhe më e rëndësishme të merrni nivelet e duhura të nutrientëve në ditën tuaj. Wellwoman 70+ përmban tiaminë (vitaminë B1), bakër dhe hekur që ndhmojnë në energji dhe vitalitet. Vitamina B6, B12 dhe acidi folik ndihmojnë në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës. Vitamina B6, B12 dhe Riboflavina (vitamina B2) ndihmojnë në energji. Kjo formulë përfshin Luteinë, acid Alfa lipoik, koenzimë Q10, L-karnitinë, dhe ALA.

Truri dhe sistemi nervor

Wellwoman 70+ përfshin hekur, jod dhe zink që kontribuojnë në funkionin kognitiv normal plus acid pantotenik që ndihmon në performancën mendore. Wellwoman 70+ gjithashtu përmban vitaminë B6, biotinë dhe vitaminë C që ndihmojnë në mirëfunksionimin e sistemit nervor.

Imuniteti

Imuniteti duhet të merret seriozisht ndërsa plakemi. Wellwoman 70+ përfshin vitaminat C, B12 dhe D plus mineralet zink dhe hekur që forcojnë sistemin imunitar. Këshilla e Departamentit të Shëndetit Të Mbretërisë së Bashkuar: Të rriturit mbi 65 vjeç duhet të marrin një suplement që përmban vitaminë D. Vitamina C, E dhe seleniumi mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ.

Zemra

Wellwoman 70+ përmban hekur, vitaminë B2, B6 dhe B12 që ndihmojnë në formimin e qelizave të kuqe të gjakut, plus vitaminë B1 që ndihmon në mirëfunksionimin e zemrës. Formula përmban vitaminë C që rrit përthithjen e hekurit, shumë i rëndësishëm për vegjetarianët.

I përshtatshëm për vegjetarianë

Pa konservantë

Pa kripë ose maja

Pa laktozë

Pa gluten

Wellwoman 70+ nuk është testuar në kafshë

Udhëzime mbi përdorimin

Një tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me ujë ose një pije të ftohtë. Nuk duhet të përtypet. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Të merret me stomakun plot.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.