• -10%
    LRP - EFFACLAR Micro-Peeling Purifying Gel 400ml La Roche-Posay - 1
    LRP - EFFACLAR Micro-Peeling Purifying Gel 400ml La Roche-Posay - 2
    LRP - EFFACLAR Micro-Peeling Purifying Gel 400ml La Roche-Posay - 3

Xhel larës për fytyrën dhe trupin i formuluar posaçërisht për lëkurën me yndyrë dhe akne.

Me një formulë unike, që përmban Acidin Salicilik, ky pastrues ka veti anti-inflamatore, bakteriostatike dhe po ashtu rregulluese të sebumit.

Me veprimin e tij të butë eksfoliant, ai heq thellësisht papastërtitë dhe qelizat e vdekura, duke stimuluar rinovimin e qelizave dhe duke ju lënë një ndjenjë të këndshme si të freskisë ashtu edhe butësisë.

Indikimi : puçrrat në fytyrë, gjoks dhe në kurriz, sebum i tepërt.

Koha e aplikimit: në mëngjes dhe / ose në mbrëmje.

Mosha: 12+

Lloji i lëkurës: lëkurë me yndyrë dhe puçrra, përfshirë ajo sensitive.

Përfitimet kryesore: pastron butësisht lëkurën, heq qelizat e vdekura nga sipërfaqja, ka veti anti-inflamatore, bakteriostatike dhe gjithashtu sebo-rregullues, zhbllokon poret, e rafinon dhe rinovon çehren.

Është hipoallergjik, jo-komedogjenik dhe testuar dermatologjikisht.

Formuluar pa: alkool, parfum, parabene, silikon.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.