Dhimbje

Ne kete kategori do te gejni te gjithe produket qe ju  ndihmojne me dhimbje dhembi, dhimbje veshi, dhimbje shpine, dhimbje muskujsh dhe kycesh, dhimbje koke dhe migrene, dhimbje te ndryshme dhe temperature tek femijet dhe te rriturit, artrit, dhimbje barku dhe mestruale. 

Filtrat aktiv

Tachipirina 500mg

0 1 2 3 4 0 Review(s) 
Çmimi 510 Lekë
Availability: 25 In Stock

Paracetamol

Tachipirina përmban principin aktiv paracetamol i cili funksionon duke ulur temperaturën dhe lehtësuar dhimbjen. Tachipirina përdoret tek të rriturit dhe adoleshentët për: trajtimin simptomatik i gjendjeve febrile si gripi, sëmundje ekzantematoze, sëmundjet akute të traktit respirator, etj. dhimbje me origjinë dhe natyrë të ndryshme. Bisedoni me mjekun tuaj nëse ju/fëmija juaj nuk ndiheni më mirë ose nëse ndjeheni më keq pas 3 ditësh nga trajtimi. Tachipirine 500 mg është një anti-inflamator dhe mund të përdoret gjithashtu për dhimbje të fytit dhe dhimbje koke.

Availability: 1 In Stock

Tachipirina Shurup 120 ml 120 mg / 5ml tregohet si antipiretik: trajtimi simptomatik i sëmundjeve febrile si gripi, sëmundjet ekzantematoze, sëmundjet akute të rrugëve të frymëmarrjes, etj. Si analgjezik: dhimbje koke, nevralgji, mialgji dhe manifestime të tjera të dhimbshme të entitetit të mesëm, me origjinë të ndryshme.

Paracetamol 500mg

0 1 2 3 4 0 Review(s) 
Çmimi 172 Lekë
Availability: 99 In Stock

Paracetamol

Paracetamoli e ul temperaturën duke vepruar drejtpërdrejt në qendrën e rregullimit të temperaturës në hipotalamus; kjo qendër e fuqizon proçesin e uljes së temperaturës me anën e zgjerimit të enëve periferike të gjakut dhe me anë të djersitjes.

Availability: 2 In Stock

Paracetamol

Daleron përmban paracetamol, i cili pengon sintezën e prostaglandinave në sistemin nervor qendror, duke ulur kështu ethet dhe lehtësimin e dhimbjeve. Për shkak të veprimit dhe sigurisë së tij efektive, paracetamoli është veçanërisht i përshtatshëm për fëmijët. 

Availability: 1000 In Stock

Mourinol është një pastërti e lartë emulsified vaj të mëlçisë së kodrës të lirë nga metalet e rënda dhe toksinat, me një përqendrim të lartë të acideve yndyrore Omega 3 dhe vitaminave D3 dhe A. Teknologjia e emulsifikimit, e cila është prodhuar me të, ofron bio-aftësi dhe absorbim më të mirë, pa asnjë erë apo shije të vajit të peshkut.

Product added to compare.