Daleron

Doza e vetme e rekomanduar është 10 mg deri 15 mg paracetamol për kilogram peshë trupore. Për dozimin e saktë sigurohet një shiringë orale. Një shiringë e plotë (5 ml) përmban 120 mg paracetamol. Përdorni një shiringë për të matur sasinë e kërkuar të ilaçit dhe ngadalë shtrydheni atë në gojën e fëmijës. Ju gjithashtu mund ta shtrydhni ilaçin nga shiringa në një lugë dhe t'ia jepni fëmijës në një lugë.

2 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.