Zgjedhja e ushqimeve dhe zakonet e ushqyerjes mund të kenë një ndikim direkt në mirëqenien tuaj të përgjithshme. Ushqyerja me një dietë të balancuar, menaxhimi i peshës dhe ndjekja e një jete të shëndetshme mund të kenë efekt. Gjithashtu, marrja e një suplementi si Diabetone ndihmon  në marrjen e të gjithë mikronutrienteve kyç.

Një formulë eksperte e balancuar me kujdes.

Diabetone është formuluar specifikisht me 21 lëndë ushqyese për të plotësuar nevojat e përditshme. Këtu përfshihet kromi që ndihmon në mbajtjen normale të niveleve të sheqerit në gjak, vitamina B6 që ndihmon në metabolizmin e proteinave dhe glikogjenit, plus tiaminë (vitamina B1) që kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit nervor. Kjo formulë e specializuar ofron zink që ndikon në metabolizmin e makronutrientëve.

– Pa ngjyrues artifiacialë

– Pa gluten

– Pa konservantë

– Pa kripë ose maja

– Pa laktozë ose sheqer të shtuar

– E përshtatshme për vegjetarianë

– Diabetone nuk është testuar në kafshë

– Nuk është i përshtashëm për fëmijë nën 12 vjeç

Përdorimi: Një tabletë në ditë me vaktin kryesor. Pijeni me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Diabetone nuk duhet të merret me stomak bosh.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

4 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.