Garcinia Cambogia

Garcinia cambogia rritet në Indinë e Jugut, e përdorur si një ilaç efektiv për të luftuar mbipesha. Fruti i saj përmban një substancë të njohur si HCA (acid hidroksicitrik) përgjegjës për efektet e zvogëlimit të peshës trupore. Dobia e garcinia cambogia është për shumë qëllime pasi që jo vetëm djeg dhjamin për të humbur peshë, por gjithashtu zvogëlon oreksin dhe parandalon sintezën e acideve yndyrore që ne konsumojmë çdo ditë, duke penguar kështu akumulimin e yndyrës në trupin tonë. Gjithashtu ka efekte anti-inflamatore, parandalon dhe lehtëson infeksionet gjenitale, rrit gjallërinë e trupit tonë dhe rrit nivelet e serotoninës. 

99 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

3 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.