HERBION SYRUP PLANTAIN

Indikacionet

Përdoret në trajtimin e sëmundjeve inflamatore të traktit të sipërm respirator, shoqëruar me kollë të thatë; si dhe me kollë të thatë të duhanpirësve.

Kundërindikimet

  • mbindjeshmëri ndaj përbërësve të ilaçit;
  • diabeti;
  • intolerancë kongjenitale ndaj fruktozës;
  • sindroma e malabsorbimit e glukozë-galaktozës;
  • pamjaftueshmëria kongjenitale e saharoza-izomaltazës;
  • fëmijë nën 2 vjeç.

Efektet anësore

Ndoshta: reaksione alergjike.

Në rast të efekteve anësore, ndërpritni marrjen e ilaçit dhe konsultohuni me një mjek.

Ndërveprimi

Shurupi i gjetheve të barbonit nuk duhet të përdoret njëkohësisht me ilaçe antitusive dhe ilaçe që zvogëlojnë formimin e pështymës, pasi kjo e bën të vështirë kollitjen e pështymës së lëngëzuar.

Si të merrni dozimin?

Brenda, ilaçi rekomandohet të merret me një sasi të mjaftueshme çaji ose ujë të ngrohtë.

  • Për të rriturit dhe fëmijët mbi 14 vjeç, ilaçi përshkruhet 2 lugë (10 ml) 3-5 herë në ditë.
  • Fëmijët e moshës 7 deri 14 vjeç - 1-2 lugë (5-10 ml) 3 herë në ditë.
  • Fëmijët e moshës 2 deri në 7 vjeç - 1 lugë (5 ml) 3 herë në ditë.
  • Kohëzgjatja e kursit të terapisë është 2-3 javë. Një rritje në kohëzgjatjen ose emërimin e një kursi të dytë të terapisë është e mundur pas konsultimit me një mjek.
100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.