Mucosolvan 

Mucosolvan Junior rrit sekretimin e mukusit në rrugët e frymëmarrjes, përmirëson transportin dhe sekretimin e tij. Kjo përmirëson kollitjen dhe lehtëson kollitjen. Mucosolvan Junior përdoret për bronkit akut dhe të përsëritur, laring dhe trakit. Sëmundjet akute zakonisht shoqërohen fillimisht me kollë të thatë irrituese, apo edhe një ndjesi djegieje në gjoks për bronkit dhe ngjirje të zërit në laringit. Pastaj formohet mukus viskoz dhe gradualisht ekspektorohet. Shurupi Mucosolvan Junior është menduar kryesisht për fëmijët nën moshën 12 vjeç, por gjithashtu mund të përdoret nga adoleshentët dhe të rriturit.

Dozimi

Të rriturit dhe adoleshentët nga mosha 12 vjeç marrin 10 ml shurup 3 herë në ditë. Fëmijët e moshës 6-12 vjeç marrin 5 ml shurup 2-3 herë në ditë. Fëmijët e moshës 2-5 vjeç marrin 2.5 ml shurup 3 herë në ditë. Fëmijët nën 2 vjeç marrin 2.5 ml shurup dy herë në ditë. Mos e merrni ilaçin për më shumë se 10 ditë pa u konsultuar me mjekun tuaj.

Përbërësit

Substanca aktive është hidroklorid ambroksol 15 mg në shurup 5 ml.

Përbërësit e tjerë janë hyetelloza, acidi benzoik, aroma e manave të egra, aroma e vaniljes, sukraloza dhe uji i pastruar.

Një lugë çaji përmban 5 ml shurup (15 mg hidroklorid ambroksol). Fëmijët: rekomandohen dozat e mëposhtme në varësi të shkallës së sëmundjes: Fëmijët 6-12 vjeç: 5 ml shurup MUCOSOLVAN Junior 15 mg / 5 ml (1 lugë çaji) 2-3 herë në ditë. Fëmijët midis 2 -6 vjeç: 2, 5 ml Shurup MUCOSOLVAN Junior 15 mg / 5 ml (1/2 lugë çaji) 3 herë në ditë. Fëmijët midis 1 -2 vjeç: 2, 5 ml MUCOSOLVAN shurup Junior 15 mg / 5 ml (1/2 lugë çaji) dy herë në ditë Të rriturit dhe adoleshentët: doza e rekomanduar është 10 ml MUCOSOLVAN Junior shurup 15 mg / 5 ml (2 lugë çaji) 3 herë në ditë për 2-3 ditët e para, pastaj 10 ml shurup MUCOSOLVAN Junior 15 mg / 5 ml (2 lugë çaji) 2 herë në ditë. Për të rriturit, dozat mund të rriten në 60 mg ambroksol hidroklorur (20 ml shurup MUCOSOLVAN Junior 15 mg / 5 ml) dy herë në ditë sipas nevojës. Shurup MUCOSOLVAN 30 mg / ml është në dispozicion për të rriturit dhe rekomandohet. MUCOSOLVAN Junior duhet të merret me vakte.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.