Magne B6

MAGNE-B6 bën pjesë në grupin e suplementeve minerale. Deficiti i fiksuar i magnezit - i izoluar ose i kombinuar, i cili mund të shprehet nga ndonjë nga simptomat e mëposhtme:

  • Nervozizëm,
  • ankth i moderuar,
  • lodhje kalimtare,
  • çrregullime të gjumit të lehtë;
  • Shenjat e ankthit, të tilla si ngërçet gastrointestinale ose rrahjet e zemrës (kur zemra është e shëndetshme) -
  • Ngërçet e muskujve,
  • mpirja

MAGNE-B6 nuk përdoren në rastet e mëposhtme: - Një alergji e njohur ndaj cilitdo prej përbërësve (shih përbërjen). - Dështimi akut renal Paralajmërime Për shkak të pranisë së saharozës, ky ilaç është kundërindikuar për diabetikët. Trajtimi duhet të ndërpritet menjëherë pas nivelit të normalizimit të magnezit. Nëse pas një muaji të trajtimit nuk ka ndonjë përmirësim të simptomave, pyesni mjekun tuaj për këshilla.

Masat paraprake Para përdorimit, duhet të informoni mjekun tuaj nëse keni ose keni pasur raste të: - mungesës ndihmëse të kalciumit; - Problemet me veshkat; - Vuani nga diabeti (tabletat që përmbajnë saharoze).

Shtatezania: Ky ilaç mund të përdoret gjatë shtatzënisë vetëm nëse përshkruhet nga një mjek.

Perdorimi Makinerive: Përdorimi i këtij ilaçi gjatë ushqyerjes me gji duhet të shmanget. Nuk ka rekomandime të veçanta për drejtimin dhe përdorimin e makinerive. 

Dozimi dhe mënyra e përdorimit.

  • Tek fëmijët mbi 6 vjeç: 4 deri në 6 tableta në ditë të ndara në 2 ose 3 doza.
  • Tek të rriturit: 6 deri në 8 tableta në ditë në 2 ose 3 doza.

Trajtimi do të zgjasë derisa niveli i gjakut të kthehet në normalitet.

Nëse keni humbur një dozë, vazhdoni me orarin e caktuar pa marrë një dozë të dyfishtë. Efektet e padëshirueshme Ashtu si të gjitha ilaçet, ajo mund të shkaktojë efekte anësore të tilla si: - Diarre dhe dhimbje barku; - Reagimet e lëkurës; - Reagimet alergjike.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.