MOMENT 

Kundërindikimet / efektet e padëshirueshme

  • Mos administroni nën 12 vjeç
  • Shtatzënia dhe ushqyerja me gji.
  • Mbindjeshmëri ndaj substancës aktive, ndaj antirheumatikëve të tjerë (acid acetilsalicilik, etj.)
  • Ose ndaj ndonjërit prej ekscipientëve. 
  • Ulçera aktive ose e rëndë gastroduodenale ose gastropatitë e tjera. 
  • Histori e gjakderdhjes gastrointestinale ose shpimit në lidhje me trajtimet e mëparshme aktive ose historia e gjakderdhjes peptike të përsëritur / ulçerës (dy ose më shumë episode të dallueshme të ulçerimit ose gjakderdhjes së provuar).
  • Insuficiencë e rëndë hepatike ose renale. 

Çdo tabletë e veshur përmban: Përbërës aktiv: ibuprofen 200 mg, Niseshte misri, natrium niseshte karboksimetil natriumi, povidon, silicë anhidroide koloidale, talk, celulozë hidroksipropil, arabe gomë, saharoze, Macrogol 6000, karbonat magnezi i lehtë, dioksid titani

DOZIMI

Të rriturit dhe adoleshentët mbi 12 vjeç: 1-2 tableta, 2-3 herë në ditë. Mos e tejkaloni dozën e 6 tabletave në ditë. Nëse përdorimi i ilaçeve është i nevojshëm për më shumë se 3 ditë në adoleshentë, ose në rast të përkeqësimit të simptomave, duhet të konsultohet mjeku. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar; në veçanti pacientët e moshuar duhet të ndjekin dozat minimale të treguara më sipër. Merrni produktin në stomak të plotë.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.