Bionike PROXERA KERATOFF CREMA

Ureja 10%: zhvillon një veprim keratoregulues pasi indukton diferencimin e keratinociteve dhe zvogëlon përhapjen e tyre. Riparon filmin hidrolipid të lëkurës, duke rritur përmbajtjen e ujit brendaqelizor të shtresës me brirë dhe duke zvogëluar kruajtjen.

Laktat natriumi: stimulon qarkullimin natyror të qelizave, ndërsa zhvillon një veprim hidratues intensiv.

Glukono-alfa-Laktoni  modulon keratinizimin dhe nxit rinovimin e lëkurës. Parandalon dëmtimin oksidativ falë vetive të tij antioksiduese dhe zhvillon një veprim hidratues dhe zbutës.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.