DERMEDIC LINUM EMOLIENT

Linum Emolient Xhel Dushi rikthen barrierën mbrojtëse të lëkurës. Rekomandohet për kujdesin e përditshëm të lëkurës së thatë, shumë të thatë dhe atopike (madje edhe në rastin e simptomave të dermatitit atopik). Formulë e butë me një kombinim të veçantë të përbërësve pastrues që nuk irriton ose dehidron lëkurën e thatë. Xheli i dushit rikthen funksionin mbrojtës të lëkurës dhe hidraton. Duke e përdorur atë, lëkura do të jetë e butë dhe e butë. Vaji i farës së lirit, i pasur me acide yndyrore të pangopura Omega 3, Omega 6 dhe Omega 9, në mënyrë efektive kushtëzon lëkurën të prirur për acarim dhe dehidrim. Vaji i lirit siguron rigjenerimin e lëkurës. Lëkura do të jetë e butë dhe elastike, vaji i makadamisë siguron hidratimin optimal të lëkurës, qetëson acarimin dhe skuqjen. Ai lehtëson lëkurën e dehidratuar dhe të ngushtë, përqendrimi i lartë i D-Panthenol dhe allantoin siguron një efekt qetësues. Mund të përdoret për përdorim të shumëfishtë ditor nga mosha 3 vjeç. HIPOALLERGJENIK. Testohet klinikisht.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.