Bio Planete Organic Coconout Oil

Vaji i kokosit shtypet nga arrat e freskëta të kokosit plotësisht të pjekur, menjëherë pas korrjes së tyre. Ajo nuk është as e zbardhur, e hidrogjenizuar dhe as e deodorizuar. Për shkak të një mbyllje speciale të vakumit të ftohtë, cilësia dhe freskia ruhen në mënyrë ideale.

Etiketa e garantimit BIO PLANÈTE gjithashtu siguron cilësinë e patëmetë të këtij vaji kokosi.

Vaji i kokosit ngurtësohet në një temperaturë ambienti prej 25 ° C. Nëse është e nevojshme, vendoseni në një bain-marie.

Ruhet në temperaturë dhome dhe jashtë rrezeve të diellit. Mos ngrohni mbi pikën e pirjes së duhanit.

Përdorimi

  • Për pjekje, skuqje ose gatim, sepse është i qëndrueshëm edhe në temperatura të larta.
  • Për përgatitjen e ëmbëlsirave të makaronave, gropave, shtrirjeve, topave ose ëmbëlsirave të tjera ku duam të ngurtësojmë masën në frigorifer.
  • Për përgatitjen e çokollatës së bërë në shtëpi.
  • Si një zëvendësim i bimëve për gjalpë kur pjekni biskota dhe pasta të tjera.
  • Për të bërë petulla, për përgatitjen e pjatave me perime, veçanërisht aziatike.
  • Për kujdesin e flokëve dhe lëkurës, ose përgatitjen e produkteve të kujdesit për trupin.

Përbërësit

  • Vaj kokosit, vendas nga bujqësia organike e çertifikuar.
5 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.