Fortex Deviral me 30 kapsula

Përbërësi aktiv andrografolid ka një spektër të gjerë veprimi, veçanërisht i përshtatshëm për gripin dhe infeksionet akute virale (OVI), me një efekt të fortë imunostimulues dhe imunomodulues. Rrit numrin e qelizave imune dhe mbështet aktivitetin e tyre. Mbështet funksionin e mëlçisë dhe është një antioksidant i fuqishëm.

Ekstrakt i barbarozës afrikane dhe ekstrakt i rrënjës së jamballit

Ato ndihmojnë në lehtësimin e gjendjes së traktit të sipërm respirator në infeksionet akute virale dhe gripin. Ndikojnë në funksionin e sistemit imunitar dhe rrisin mbrojtjen natyrore të trupit kundër agjentëve virale ose bakteriale.

Vitamina C

Një antioksidant i fuqishëm që mbron qelizat e trupit nga stresi oksidativ dhe mbështet funksionin e sistemit imunitar. Mbështet trupin gjatë ushtrimeve intensive, sëmundjeve, stresit. Rrit thithjen e hekurit dhe zvogëlon ndjenjën e lodhjes.

Zinku

Mineral jashtëzakonisht i rëndësishëm i nevojshëm për funksionimin e duhur të një numri funksionesh në trupin e njeriut. Forcon sistemin imunitar dhe rrit aktivitetin e qelizave të bardha të gjakut. Mbështet metabolizmin e mikro- dhe makroelementëve.

Fortex Deviral mund të përdoret nga mosha 5 vjeç në dozat si më poshtë:

  • Fëmijët nga 5 deri në 12 vjeç duhet të marin 2 herë në ditë 1 kapsulë në mëngjes dhe në mbrëmje.
  • Fëmijë mbi 12 vjeç dhe të rriturit duhet të marin 2 herë në dite  2 kapsula në mëngjes dhe në mbrëmje.
85 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.