Spirulina + Vitamina C

Duke qenë një nga super ushqimet me profilin ushqyes më të fuqishëm se cilido ushqim tjetër Spirulina përmirëson sistemin imunitar dhe ofron një mbrojtje të shkëlqyer për funksionin e zemrës, mëlçisë dhe veshkave . Përveç kësaj Spirulina ul shtypjen e gjakut duke shkaktuar vazodilatacion përmes rritjes së nivelit të oksidit nitrik, ul nivelin e kolesterolit të keq LDL dhe të triglicerideve dhe rrit nivelin e kolesterolit të mirë HDL, vepron si hipoglicemiant, ndihmon në tretjen e ushqimit. Furnizimi i mjaftueshëm i vitaminës C përmes këtij produkti ndihmon edhe më shumë në mirëmbajtjen e funksionit imunitar gjatë dhe pas një stërvitjeje intensive fizike, i ndihmon organizmit në përthithjen e hekurit joorganik, në formimin normal të kolagjenit, dhe funksionit normal të kockave, dhëmbëve, kartilagjeve, gingivave, lëkurës dhe enëve të gjakut.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.