Identifikohu me rrjetet sociale

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Jointace Collagen

  2 500,00 Lekë

  JOINTACE COLLAGEN

  Sasia

  Shëndeti i kockave dhe kërceve janë të rëndesishme për një mirëqënie afatgjatë. Jointace Collagen është krijuar nga nutricionistët eksperte të Vitabiotics dhe ofron një kombinim unik të vitaminave, mineraleve dhe lëndëve ushqyese, ideale për ato që kanë një jetë aktive, ato që bëjnë sport ose për moshat e thyera.

  Kolagjeni (tipi II)

  Jointace Collagen ofron një kolagjen të klasës së lartë që është i hidrolizuar për të përmirësuar përthithjen dhe ndryshe nga disa burime të tjera të kolagjenit ajo përmban nivele të larta të aminoacidit hydroxylysine.
  Kolagjeni është një proteine që gjendet në disa inde lidhëse të trupit përfshirë kockat, kërcet, mishrat e dhëmbëve, lëkura, tendinat dhe enët e gjakut.

  Mineralet dhe vitaminat

  – Vitamina C kontribuon në formimin normal të kolagjenit të kockave dhe kërceve.
  Bakri kontribuon në mirëmbajtjen e indeve lidhëse dhe si rrjedhojë mund të jetë e dobishme për kërcin (meqenëse kërci është i përbërë nga indi lidhës)
  – Vitamina D, zinku dhe manganezi ndihmojnë në mirëmbajtjen e kockave. Vitamina D3 është në formën e cholecalciferolit që prodhohet dhe nga lëkura gjatë ekspozimit në diell.

  Glukozamine & Kondroitine

  Së bashku me mineralet , Jointace Collagen përmban Glucosaminë dhe një Kondroitinë me cilësi të lartë (me peshë të ulët molekulare)

  -Pa ngjyrues artificialë
  -Pa gluten
  -Pa konservant
  -Pa laktozë ose maja
  -Jointace nuk është e testuar në kafshë

  Udhëzime mbi përdorimin

  Dy tableta në ditë me vaktin tuaj kryesor. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore

  Kujdes: Diabetikët dhe personat që marrin antikoagulantë (hollues të gjakut) duhet të këshillohen me mjekun para përdorimit.

  100 Artikuj