Reumil Plus

Kondroitinsulfati sodik. Është glukozaminaglikane më e përhapur në nivelin e kartilagos, kështu që është përbërësi sasior më i rëndësishëm i tij.

Glukozamina. Komponent natyral, prezent në organizmin tonë. Stimulon prodhimin e indit kartilagenos duke ekuilibruar proçeset e degjenerimit dhe të sintezës të kartilagos.

Acidi lipoik komponent natyral i organizmit tonë dhe me veti të larta antioksidante. Stimulon metabolizmin energjitik të indit muskulor dhe nervor, gjithashtu ndihmon në mbajtjen e funksionit të ligamenteve muskulore.

Vitamina B1 (tiamina) Vitamina B6 (piridosina), prezenca e tyre në përberje ka veprim mbrojtës dhe rregullues të funksioneve nervore.

Vitamina D3. element i domosdoshëm në metabolizmin e kalciumit dhe esencial për rigjenerimin kockor të ngadalësuara nga proçeset degjenerative.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.