Bromelain & Acidi Hialuronik

Vitamina & Minerale

Bakri kontribuon në mirëmbajtjen e indeve lidhëse, kështu që është i dobishëm për kërcet (meqenëse kërci është i përbërë nga inde lidhëse)

Vitamina D3, Zinku dhe Manganezi ndihmojnë të gjitha në mbajtjen e një shëndeti normal në kocka. Vitamina D3 është në formën e Cholecalciferol që formohet në mënyrë natyrale nga trupi gjatë ekspozmit në diell.

Vitamina C ndihmon në formimin e kolagjenit për funksionimin normal të kockave dhe kërceve.

Glucosamine & Chondroitin

Së bashku me mineralet, Jointace Sport ofron Glucosamine dhe Chondroitin me peshë të ulët molekulare; bashkë me ekstrakt të xhinxherit, shumë i njohur për efektet e tij anti-inflamatore.

I bazuar në kërkimet shkencore më të fundit

Jointace Sport është formuluar duke përdorur kërkimet shkencore më të fundit dhe prodhohet me standartet më të larta farmaceutike të kontrollit të cilësisë. Formulimi është pa medikamente dhe është i përshtatshëm për femrat dhe meshkujt. Jointace mund të përdoret së bashku me Jointace Collagen Patch.

Pa ngjyrues artificialë

Pa gluten

Pa konservantë

Pa laktozë ose maja

Jointace nuk është i testuar në kafshë

Udhëzime mbi përdorimin

Dy tableta në ditë me vaktin tuaj kryesor. Pijeni me ujë ose një pije të ftohtë. Nuk përtypet. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Kujdes: Jointace përmban glucosamine. Diabetikët dhe personat që marrin anti-koagulantë (hollues të gjakut) duhet të konsultohen me mjekun para përdorimit të produktit. Këshillohet përdorimi me rregull. Jointace rekomandohet me një dietë të balancuar, të pasur me vaj peshku.

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.