ESI BIO COLLAGENIX

Produkti gjen një aplikim të dobishëm për të lagur dhe relaksuar lëkurën, për të zvogëluar shenjat e lodhjes së fytyrës, për të zvogëluar fryrjen dhe rrathët e errët. Acidi Hyilauronic është një polisakarid që gjendet natyrshëm në pjesë të shumta të trupit. Veçanërisht e bollshme në kërc, lëng të përbashkët synovial dhe lëkurë. Eshtë përgjegjës për tërheqjen dhe mbajtjen e ujit në pëlhura duke i dhënë më shumë viskozitet, qëndrueshmëri dhe strukturë homogjene lëkurës. Funksionet e tij kryesore janë: të kontrollojë nivelin e hidratimit të dermës dhe tonin e indeve të lëkurës, të bashkëpunojë në mirëmbajtjen e kolagjenit dhe të mbrojë indet nënlëkurore. Ajo gjithashtu punon si një lubrifikant duke siguruar një pamje të butë dhe të butë.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.