BioNike Triderm Cinque

Krem trupi me efekt barriere, i përshtatshëm për lëkurë të thatë dhe shumë të thatë.Veprimi i tij zbutës dhe mbrojtës e bën lëkurën më elastike dhe të butë, duke mbajtur ujë në sipërfaqen e lëkurës dhe duke parandaluar tharjen e lëkurës.Krijon një film mbrojtës ad hoc për të parandaluar acarimin dhe skuqjen tipike të lëkurës së thatë të prekur nga dermatiti irritues.Përmban:Vaj vazelinë: substancë lipidike inerte tolerohet mirë edhe nga lëkura e alergjikëve. Ka një efekt zbutës dhe rimbushës të lipideve.Perfluoropoliteri: substancë inerte e patretshme në ujë dhe në vaj. Ai formon një film të padukshëm në sipërfaqen e epidermës i aftë për të mbrojtur lëkurën nga substancat e tretshme në yndyrë dhe ato të tretshme në ujë. Prandaj është një pengesë totale, megjithatë e përshkueshme nga oksigjeni, dioksidi i karbonit dhe avujt e ujit.Ciklometikoni dhe Dimetikonol: silikone me aktivitet zbutës dhe mbrojtës. Ata formojnë një film lipid sipërfaqësor në lëkurë.KomponentëtAqua (ujë); paraffinum liquidum (vaj mineral); stearati stearoil oktildodecil; eter poliperfluorometilisopropil; C12-15 alkil benzoat; ciklopentasiloksan; difenilimetimeton; krypolimer akrilate / C10-30 alkil akrilat; acetat tokoferil; polietileni; hidroksid natriumi; etilheksilglicerinë; ekstrakt lulesh lonicera japonica (ekstrakt lulesh lonicerajaponica (dorëzonjë)); natriumi EDTA.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.