• -5%
    Sudocream - Antiseptic Healing Cream efarma.al - 1

Sudocrem – Krem antiseptik dhe riparues i lëkurës

Trajtimi i skuqjeve nga pelenat

SUDOCREM është provuar klinikisht për qetësimin dhe shërimin e lëkurës delikate të bebes suaj dhe vepron në 3 mënyra të thjeshta: zbut lëkurën e inflamuar, përbërësit e tij janë të njohur për vetitë riparuese, ka në përbërje një anestezik lokal që ndihmon në qetësimin e dhimbjes dhe irritimit.

Prerje, fshikje dhe djegie të vogla

SUDOCREM ofron qetësim të menjëhershëm dhe efektiv ndaj prerjeve, fshikjeve dhe djegieve të vogla. Ndihmon në shërimin e plagës duke formuar një shtresë mbrojtese mbi zonën e prekur, duke ulur rrezikun për infeksion dhe gjithashtu përmban një anestezik të lehtë për të zbutur diskomfortin.

Akne

SUDOCREM krem riparues antiseptik është kremi më i preferuar kundër skuqjeve nga pelenat por a e dinit që është dhe më i miri për trajtimin e gjendjeve të lëkurës si aknet? Sudocrem ndihmon në qetësimin dhe shërimin e lëkurës duke mbrojtur zonën e prekur.

Ekzema

Ekzema është një gjendje e thatë e lëkurës që prek 1 në 5 fëmijë dhe 1 në 12 të rritur në Mbreterine e Bashkuar. Ajo mund të shkaktojë lëkurë të plasaritur dhe të lënduar që mund të jetë e dhimbshme dhe e vështirë për tu hidratuar. Sudocrem mund të përdoret për të qetësuar dhe shëruar ekzemat dhe gjendje të tjera të lëkurës.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.