Filtrat aktiv

Xiloial 10ml

0 1 2 3 4 0 Review(s) 
Çmimi 1 250 Lekë
Availability: 100 In Stock

Xiloial është tretësirë okulizuese hidratuese dhe lubrifikuese e cila përfshin normalizimin dhe mbrojtjen e substancave aktive të sipërfaqes okulare: TS-polisaharide me funksione mbrojtëse dhe ekuilibruese, së bashku me kripën e natriumit të acidit hialuronik me vetitë mukomimetichni dhe vajosëse.

Availability: 100 In Stock

Acid borik

Acidi borik ka veti bakteriostatike dhe fungistatike të dobëta. Tretësira e tij alkoolike (në alkool të holluar) ka efekt analgjezik në otalgjitë. Acidi borik depërton me vështirësi në lëkurën e padëmtuar. Alkool Borik – tretësirë me pika për vesh përdoret si analgjezik dhe antiseptik në otalgjitë.

Product added to compare.