• -10%
  LRP Anthelios Age Correct Color SPF50 50ml La Roche-Posay - 1

LRP Anthelios Age Correct Color SPF50 

Cilat janë përfitimet e ANTHELIOS Age Correct me Color SPF 50+?

 • Krem kundër diellit për fytyrën për përdorim të përditshëm.
 • Mbrojtje nga dielli SPF 50+.
 • Parandalon fotografimin e lëkurës.
 • Përmirëson shfaqjen e rrudhave dhe njollave.
 • Siguron elasticitet.
 • Luftoni thatësinë dhe shqetësimin.
 • 24 orë hidratim.
 • Veprim anti-ndotje dhe antioksidant.
 • Pigmente ngjyrash.
 • Pasuruar me Acid Hialuronik.
 • Me ujë termik nga La Roche Posay.
 • Cilësi e lehtë.
 • Thithja e shpejtë.
 • Formulë pa vaj.
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.
 • Ideale për lëkurën me vaj ose me puçrra.

Si përdoret ANTHELIOS Age Correct me Color SPF 50+?

 • Aplikoni lirshëm para se të dilni në diell.
 • Përhapeni butësisht me një masazh të lehtë derisa të thithet plotësisht.
 • Rinovojeni aplikimin shpesh dhe bujarisht për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas notit, djersitjes ose heqjes së peshqirit.
 • Nëse shuma e aplikuar nuk është e përshtatshme, niveli i mbrojtjes do të jetë dukshëm më i ulët.
 • Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sy.

Faktori i mbrojtjes nga dielli SPF 50+, për të mbrojtur lëkurën nga rrezatimi diellor UVB dhe UVA, duke parandaluar fotografimin. Përmirëson shenjat e plakjes si rezultat i veprimit diellor me kalimin e kohës, duke zvogëluar shfaqjen e rrudhave dhe duke mjegulluar njollat ​​e errëta. Siguron elasticitet për një lëkurë më të përtërirë dhe me pamje të shëndetshme. Me pigmente ngjyrash qe përputhen me tonin e fytyrës. Formuluar me teknologjinë Cellox-B3 Tech dhe me molekula korrigjuese dermatologjike siç është Acidi Hyaluronic i fragmentuar, i cili parandalon dhe riparon dëmtimet nga dielli ndërsa ofron hidratim të madh për 24 orë. Krem kundër diellit me ujë termik nga La Roche Posay, i cili ndihmon në kompensimin e thatësisë dhe shqetësimit në lëkurë. Veprimi kundër ndotjes, i cili kufizon aderimin e grimcave të ndotjes në lëkurë dhe antioksidimi, i cili parandalon stresin oksidativ të shkaktuar nga ndotja dhe infra të kuqe. Cilësi e lehtë e ANTHELIOS Age Correct me Ngjyrë SPF 50+ që përthithet shpejt duke lënë një fund kadifeje. Formulë pa vaj dhe jo komedogjene, e cila e bën atë veçanërisht të përshtatshme për lëkurën me vaj ose me akne. Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik, është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

1 Artikulli

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.