ESI Rigenforte Olio Shampoo AntiForfora

Vaj shamponi me pH fiziologjik (5.5), i formuluar me detergjentë delikatë, jo-agresivë dhe me ndikim minimal në lëkurë: në Veçanërisht përmban surfaktantë me origjinë bimore, me indeks të ulët acarimi dhe veprim të lartë mbrojtës. Vajrat e perimeve sigurojnë lëkurë të thatë me ushqimin e duhur, tretin yndyrën dhe lehtësojnë heqjen e thekonve të zbokthit. Veprimi delikat parandalon efektin e kërcimit, tipik i produkteve tepër agresive. Aktiviteti i tij specifik për zbokthin vajor dhe të thatë është për shkak të pranisë së Piroctolamine me një veprim antifungale dhe veprimit normalizues dhe qetësues të sebumit të përbërësve të tjerë. Formuluar pa agjentë shkumues agresivë, ai kryen një veprim delikat pastrues në respekt të plotë të ekuilibrit normal hidrolipidik të lëkurës dhe boshtit të flokëve. Produkti është ideal për pastrimin e flokëve të dobët dhe të prirur për rënie, edhe në rastin e lëkurës delikate dhe të ndjeshme.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.