LRP Cicaplast Gel B5

Ky xhel krijon një shtresë të hollë përbërësish rregullues të cilët ndihmojnë në riparimin dhe qetësimin e zonës së prekur duke zvogëluar kruajtjen, rregullimin e barrierës së lëkurës dhe hidratimin. Formula minimaliste është testuar në lëkurë të ndjeshme dhe është 100% hipoalergjike. Mos e vendosni në plagët e hapura.

Përbërësit Kryesorë

5% Panthenol ndihmon në rigjenerimin e lëkurës;

Madecassoside, Bakri, Zinku, Mangani dhe Acidi Hialuronik ndihmojnë lëkurën të rikuperohet dhe të rivendosë barrierën e lëkurës;

Dimetikoni krijon një film të hollë dhe mbrojtës për të mundësuar shërimin e lëkurës;

Agjentët anti-bakterial ndihmojnë në parandalimin e infeksionit;

Ujitermik i burimit La Roche-Posay qetëson lëkurën dhe hidratohet butësisht.

Si të përdoret

Vendosni La Roche-Posay Cicaplast Gel B5 dy herë në ditë me një masazh të lehtë. Mos e vendosni direkt në zonën e plagosur dhe shmangni konturin e syve.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.