Identifikohu me rrjetet sociale

  • Google
  * * * * * 25% ULJE * * * * * Përfitoni nga zbritje prej 15% nëse regjistroheni përmes Facebook +10% zbritje kuponi që mund të përdoret brenda 30 ditësh.

  Vitabiotics – Ultra Magnesium

  1 500,00 Lekë

  ULTRA MAGNESIUM

  Sasia

  Magnesiumi luan një numër funksionesh të rëndësishme në trupin tonë ku përfshihen dhe mirëmbajtja e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Dy tableta Ultra Magnesium na ofrojnë 100% (375mg)  të dozës së rekomanduar ditore të Magnesiumit.

  Ultra Magnesium është veçanërisht e përshtatshme për:

  • Njerëzit me aktivitet ditor të ngjeshur.
  • Mbi moshën 50 vjeç
  • Për ato që kërkojnë mbështetje shtesë për kockat

  Shumë studime kanë treguar rëndësinë e mineralit të magnesiumit në trup.

  Çlirimi i energjisë & reduktimi i lodhjes
  Magnesiumi kontribuon në çlirimin normal të energjisë dhe gjithashtu ndihmon në reduktimin e ndjesisë së lodhjes.

  Sistemi nervor & muskujt
  Magnesiumi ndihmon në funksionimin normal e sistemit nervor dhe merr pjesë në proçesin e ndarjes qelizore.
  Ndërkohë që proteinat ndihmojnë në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulare, magnesiumi ndihmon në sintezën e proteinave dhe në funksionet normale muskulare.

  Dhëmbët dhe kockat
  Prezenca e mineralit të magnesiumit, përveç ndihmës që jep në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve në gjendje normale, ndihmon dhe në sintezën e proteinave dhe mbajtjen e balancës elektrolitike.

  Sistemi nervor
  Magnesiumi ndihmon në funksionimin normal të sistemit nervor.

  Përdorimi
  2 tableta në ditë me vaktin kryesor.
  Merreni me një gotë ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  • E përshtatshme për vegjetarianët
  • Pa ngjyrues
  • Pa konservues
  • Pa laktozë
  • Pa gluten
  100 Artikuj