Ultra Magnesium është veçanërisht e përshtatshme për:

Njerëzit me aktivitet ditor të ngjeshur.

Mbi moshën 50 vjeç

Për ato që kërkojnë mbështetje shtesë për kockat

Shumë studime kanë treguar rëndësinë e mineralit të magnesiumit në trup.

Çlirimi i energjisë & reduktimi i lodhjes

Magnesiumi kontribuon në çlirimin normal të energjisë dhe gjithashtu ndihmon në reduktimin e ndjesisë së lodhjes.

Sistemi nervor & muskujt

Magnesiumi ndihmon në funksionimin normal e sistemit nervor dhe merr pjesë në proçesin e ndarjes qelizore.

Ndërkohë që proteinat ndihmojnë në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulare, magnesiumi ndihmon në sintezën e proteinave dhe në funksionet normale muskulare.

Dhëmbët dhe kockat

Prezenca e mineralit të magnesiumit, përveç ndihmës që jep në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve në gjendje normale, ndihmon dhe në sintezën e proteinave dhe mbajtjen e balancës elektrolitike.

Sistemi nervor

Magnesiumi ndihmon në funksionimin normal të sistemit nervor.

Përdorimi

2 tableta në ditë me vaktin kryesor.

Merreni me një gotë ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

E përshtatshme për vegjetarianët

Pa ngjyrues

Pa konservues

Pa laktozë

Pa gluten

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.