Menopace Night ofron të gjithë përbërësit e Menopace Original plus:

Ekstrakt Kamomili

Lulet e kamomilit (Matricaria recutita) janë pa përmbajtje kafeine dhe përdoren shpesh si çaj në periudha me probleme me gjumin.

Ekstrakt Sumullbari

Përdorimi i ekstraktit të Sumullbarit (Humulus lupulus) daton shumë shekuj më përpara dhe është konsumuar tradicionalisht për përdorime të ndryshme.

Menopace vitamina & minerale

Kocka të shëndetshme

Shëndeti i kockave është veçanërisht i rëndësishëm për gratë gjatë menopauzës. Menopace Night përmban vitaminë D, magnezium dhe zink që ndihmojnë në mbajtjen e kockave të shëndetshme. Nuk përmban kalcium dhe është dizenjuar për tu marrë bashkë me një suplement kalciumi siç është Osteocare.

Shëndeti i zemrës

Mendohet që nivelet e ulëta të estrogjenit mund të ndikojnë në shëndetin e zemrës dhe sistemin kardiovaskular tek femrat. Menopace Night përfshin nivele optimale të tiaminës (vitamina B1) që kontribuon në funksionimin normal të zemrës, ndërkohë që acidi folik, vitaminat B12 dhe B6 kontribuojnë në metabolizmin normal të homocisteinës. Mbajtja në nivele të uleta të aminoacidit të gjakut homocisteinë është e lidhur me shëndetin e zemrës.

Lëkurë e shëndetshme

Estrogjeni ka një efekt pozitiv në prodhimin e kolagjenit, një substancë kyç që formon pjesë të matriksit të kockës dhe strukturës së lëkurës. Gjatë menopauzës, ka një rënie të thellë të niveleve të estrogjenit dhe si rrjedhojë dhe të prodhimit të kolagjenit.

Menopace Night përmban vitaminë C që kontribuon në formimin normal të kolagjenit për një funksionim normal të lëkures, kockave, kërceve dhe enëve të gjakut.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni një tablete pas vaktit tuaj të darkës. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

7 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.