Çdo tabletë bimore përmban:

100mg isoflavone të sojës

Soja është një nga burimet më të pasura natyrale të isoflavoneve. Menopace Plus ofron isoflavonet Diadzein, Glycitein dhe Genistein.

Sherebelë

Sherebela është anëtare e familjes së mentes dhe është e njohur në kuzhinë për përdorimet e shumta.

Fara Lini

Farat e linit janë si një fabrikë e vogël ushqyese për organizmin tonë.

Ato përmbajnë një numër të lartë fibrash, antioksidantë fitokimik, vitamina dhe minerale. Gjithashtu janë të pasura me omega 3, që vjen nga burime bimore, i njohur ndryshe si acidi linolenik.

Çaj Jeshil

Çaji Jeshil ka qenë popullor në Kinë për mijëra vjet. Çaji Jeshil në Menopace Plus përmban 55% polifenole, përbërësi aktiv i tij. Çaji Jeshil kontribuon në mbrotjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Vitaminat & Mineralet Menopace

Menopauza është një fazë natyrale që e kalon çdo femër. Mijëra femra nga e gjithë bota kanë zbuluar Menopace , suplementin nr. 1 më të shitur në Mbretërinë e Bashkuar për këtë fazë të jetës.

Tabletat ofrojnë mikronutrientë specifike për:

Rregullimin Hormonal

Gjatë menopauzës, nivelet e hormoneve specifike mund të ndryshojnë. Menopace Plus përmban vitaminë B6 që kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal.

Shëndetin e Kockave

Shëndeti i kockave është veçanërisht i rëndesishëm për gratë gjatë menopauzës prandaj Menopace Plus përmban magnezium, zink dhe vitaminë D që kontribuojnë në kocka të shëndetshme. Menopace Plus është dizenjuar për tu marrë bashkë me një suplement kalciumi si Osteocare.

Shëndetin e zemrës

Shëndeti i zemrës dhe sistemit kardiovaskular është veçanërisht i rëndësishëm ndërsa plakemi. Menopace Plus ofron vitaminat B6, B12 dhe acid folik që kontribuojnë në metabolizmin normal të homocisteinës, plus tiaminë (vitaminë B1) që kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës.

Mirëqënien e përgjithshme:

Menopace Plus përmban vitaminat B1, B6 dhe B12 që ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit nervor.

Udhëzime mbi përdorimin

Një tablete Menopace (blisteri i kuq) në ditë plus një tabletë bimore (blisteri jeshil) në ditë.

Merreni me stomak plot. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

I përshtatshëm për vegjetariane

Pa ngjyrues artificialë, pa koservantë, pa kripë ose maja, pa gluten, pa xhelatinë, Menopace Plus nuk është testuar në kafshë, Menopace Plus nuk përmban medikamente

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

7 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.