Rregullim hormonal

Gjatë menopauzës, nivelet e hormoneve ndryshojnë. Menopace përmban vitaminën B6 që ndihmon në rregullimin e aktivitetit hormonal.

Ndihmon në mireqënie gjatë menopauzës

Menopace gjithashtu përmban vitaminë B12 dhe tiaminë (vitaminë B1) që kontrbuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor. Kjo formulë përmban gjithashtu nivele të moderuara të ekstrakteve të isoflavoneve të sojës (20mg) për të ofruar isoflavone të Daidzein, Glycitein dhe Genistein që janë komponentë të bimës.

Estrogjeni ka një efekt pozitiv në prodhimin e kolagjenit, një subastancë që formon pjesë të matriksit të strukturës së kockave dhe lëkurës. Pas menopauzes, nivelet e estrogjenit dhe rrjedhimisht të kolagjenit bien ndjeshëm. Menopace përfshin Vitaminë C që ndihmon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të lëkurës, kërceve, dhëmbëve, kockave dhe enëve të gjakut.

Shëndeti i zemrës

Mendohet se nivelet e ulëta të estrogjenit mund të ndikojnë në shëndetin kardiovaskular dhe zemrës në femrat në moshë. Menopace përfshin tiaminë (tiamine) që kontribuon në funksionimin normal të zemrës, ndërkohë që vitminat B6 dhe B12 plus folatin kontribuojnë në metabolizmin e homocisteines.  Mbajtja e niveleve të ulëta të aminoacidit në gjak të homocisteinës është e lidhur me shëndetin e zemrës.

Minerale për shëndetin e kockave

Shëndeti i kockave është veçanërisht e rëndesishme për femrat gjatë dhe pas menopauzës, sepse masa kockore ulet. Menopace ofron magnezium, zink dhe vitaminë D që kontribuojnë në mbajtjen e kockace të shëndetshme. Vitamina D gjithashtu kontribuon në absorbimin dhe përdorimin e kalçiumit nga dieta. Menopace është e dizenjuar për tu marrë së bashku me një suplement kalçiumi siç është Osteocare.

Jete aktive

Vitamina B12, biotina dhe miralet hekur dhe bakër kontribuojnë në energji, plus vitamina D ndihmon në një sistem imunitar të fortë.

E përshtatshme për vegjetarianë

Pa xhelatinë

Pa gluten

Pa ngjyrues artificialë

Pa konservantë

Pa kripë, maja dhe laktozë

Menopace nuk është e testuar në kafshë

99 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.