Për fëmijët aktivë të moshës 4 deri 12 vjeç

Wellkid Omega-3 kapsulë e përtypshme është për fëmijë aktivë të moshës 4-12 vjeç, për të dhënë një burim ideal të Omega-3, përfshirë acide yndyrore esenciale EPA (Eicosapentaenoic acid) plus DHA (Docosahexaenoic acid). EPA dhe DHA klasifikohen si acide yndyrore esenciale pasi nuk prodhohen nga trupi dhe si rrjedhoje duhet të merren me dietë.

Me 10mcg Vitaminë D (për 2 kapsula), niveli i rekomanduar nga Departamenti i Shëndetit ne Mbretërinë e Bashkuar. Vitamina D është e nevojshme për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave tek fëmijët. Ajo gjithashtu kontribuon në forcimin e sistemit imunitar.

Cilësia dhe pastërtia

Wellkid Omega-3 Chewable i nënshtrohet një proçesi special purifikimi, për të siguruar vajin me pastërtinë më të madhe. Çdo seri testohet, çertifikohet me rigorozitet dhe në perputhje me rregullat e BE dhe OBSH. Kjo do të thotë që ju duhet të jeni të sigurtë për standartet më të larta, pa kontaminime si merkur, dioksina dhe PCB.

Pa ngjyrues artificialë

Pa sheqer

Pa konservantë ose laktozë

Pa kripë ose maja

Wellkid nuk është testuar në kafshë

Udhëzime mbi përdorimin

Fëmijët (4-12 vjeç) : Përtypni një ose dy kapsula në ditë. Preferohet të merret pas ushqimit. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos ja jepni fëmijëve nën 4 vjeç.

Këshillë për alergji: përmban sojë, vaj peshku dhe xhelatinë.

100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.