Curaprox – Be You Candy Lover

Curaprox BE JU Adhurues karamelesh një pastë dhëmbësh ka një shije të shalqinit të kombinuar me mentol freskues. Pasta e dhëmbëve parandalon kariesin dhe ndjeshmërinë, rrit furnizimin me pështymë dhe jep një frymëmarrje më të shëndetshme. Përmban fluor 950 ppm dhe hidroksiapatit. Curaprox Be You ju jep gjithçka ju prisni dhe më tepër: mbron nga kariesi, ju jep një aromë të freskët që zgjat, ndihmon kundër ndjeshmerisë, nuk provokon afte, minimizon pllakat dhe kujdeset për mishrat tuaja. Të gjitha këto falë enzimave, hydroxyapatite dhe bimëve. Fluori është i domosdoshëm. Hidroksiapatiti dhe oksidaza e glukozës, së bashku me përbërësit natyralë, sigurojnë një efekt zbutës të butë enzimatik në dhëmbë. Dhe xylitol, sheqeri i thuprës, ka një shije të ëmbël, pasi forcon dhëmbët dhe lufton bakteret. Ekstraktet e ekinaceas, portokallit të hidhur, thua e djallit dhe nenexhikut indian mbështesin mukozat dhe ndalojnë inflamacionin. Plus provitamina B5, e cila mbështet formimin e qelizave të reja.

  • Efekt zbardhues me glukozë oksidazë
  • Mbrojtje nga kariesi me fluor dhe xylitol
  • Rimineralizon dhe forcon me hydroxylapatite
  • Mentol për freski që zgjat dhe siliza për një pastrim të butë.
  • Echinacea, Devils Claw dhe Pennywort.
  • Kompleks bioflavonoid qitro
  • Provitamin B5 (panthenol)
  • Pa SLS
100 Artikuj

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)

in the same category

8 produkte të tjera në këtë kategori:

Reviews Reviews (0)

Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
Filter:
0 1 2 3 4 (0)
0 1 2 3 0 (0)
0 1 2 0 1 (0)
0 1 0 1 2 (0)
0 0 1 2 3 (0)
Product added to compare.